Nitra - Košice 3:5

ST extraliga - 38. kolo: HKm Nitra - HC Košice 3:5 (2:2, 0:0, 1:3)

ST extraliga - 38. kolo:{+r5739,200x231}

HKm Nitra - HC Košice 3:5 (2:2, 0:0, 1:3)

Góly: 1. G. Saliji (Strapko), 2. Podstavek, 51. Kmeč (Strapko) - 2. Kmiť (Kledrowetz), 9. Caban (Nádašdi), 41. Kmiť, 58. Hvila (Nádašdi), 59. Kroták (Kledrowetz)
Zmeny: od 9. min Račko za Ševelu (Nitra), vylúčení: 4:5, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Mihálik ml. - Mészáros, Pavlovič, 3746 divákov

Nitra: Ševela - R. Pukalovič st., Zajac, Strapko, B. Majeský, Petrina, Valko - Ľ. Kolník, Poljaček, G. Saliji - Pupák, Andraščík, Kmeč - Podstavek, M. Chrenko, Š. Rusnák najst. - Jašík, Kuric, Nemec
Košice: Sopko - Kledrowetz, Frühauf, Topoli, Vorobel, M. Segľa, Nádašdi - Kövér, Kmiť, Kroták - Ihnačák, Ľ. Sabol, Drotár - Dravecký, Caban, Hvila

Nitra mala vynikajúci nástup do stretnutia. Po 22 sekundách viedla gólom Salijiho. V 2. min už bolo 2:0, keď sa strelecky presadil Podstavek, no uplynulo iba 30 sekúnd a Košičania znížili po ľahkej strele Kmiťa. V 9. min prišlo vyrovnanie z hokejky Cabana a Ševelu v bráne domácich vystriedal Račko. Ten viackrát Nitru podržal i v druhej tretine a keďže ho napodobnil aj Sopko v bráne Košíc, stav 2:2 vydržal až do konca tejto časti hry. Už v 1. min poslednej časti hry dostal hostí prvýkrát do vedenia Kmiť, no o 10 min vyrovnal Kmeč a rozhodnutie padlo v samom závere stretnutia, keď Hvila a Kroták svojimi gólmi zabezpečili, že body poputovali na východ republiky.

Rudolf Uličný (tréner Nitry): "Bol to výborný hokej a takýto výborný vstup do stretnutia sme ešte nemali. Potom sa však jasne prejavila menšia skúsenosť hraničiaca s nedisciplinovanosťou a po chybách stále tých istých hráčov sme inkasovali. Bod by bol pre nás veľmi cenný."

Milan Jančuška (tréner Košíc): "Začiatok sme mali veľmi zlý, a tak bol pre nás veľmi dôležitý kontaktný gól na 2:1. Vstup do tretej tretiny sa nám vydaril a vďaka našim väčším skúsenostiam sme zápas dokázali v závere dvoma gólmi vyhrať. Myslím, že to bol veľmi kvalitný extraligový zápas."