Košice - Martin 4:3

ST extraliga - 39. kolo: HC Košice - MHC Martin 4:3 (1:1, 0:1, 3:1)

ST extraliga - 39. kolo:

HC Košice - MHC Martin 4:3 (1:1, 0:1, 3:1)
Góly: 20. Kroták (Kövér), 43. Kledrowetz, 54. Kledrowetz (Kmiť), 58. Vorobel (Ihnačák, Sabol) - 7. Čacho (Vozdecký, Mahdalík), 30. Hovorka, 42. S. Hudec (Krišák, R. Sýkora)
Zmeny: od 41. Košice bez Šterbáka, Fabiana, Kövéra, Draveckého a Holečka, vylúčení: 1:2, navyše: Gabriš (Martin) 10 min za napadnutie, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Čaprnka - R. Bednár, Kubuš, 1700 divákov

Košice: Sopko - Kledrowetz, Frühauf, Topoli, Vorobel, M. Segľa, Nádašdi, Šterbák, Fabian - Kövér, Kmiť, Kroták - Ihnačák, Ľ. Sabol, Drotár - Hvila, Caban, Šimurda - Dravecký, Bulik, Holečko
Martin: Petrík - J. Kováčik, Gabriš, S. Hudec, Supuka, Česnek, R. Böhme, Rešetka - Vozdecký, Mahdalík, Čacho - Lipták, Krišák, R. Sýkora - Kubenko, Hovorka, Kotlárik - Važan, Pavel, Zágora

Spočiatku sa hral na východe Slovenska doslova nezáživný hokej. Ležérnosť Košičanov a najmä chybu v obrane potrestal v 7. min osamotený Čacho - 0:1. Potom prišli strely domácich Fabiana a Kmiťa, no zakaždým dobre zasiahol brankár Martina Petrík. V 13. min sa nepresadil ani Sabol. V poslednej minúte prvej tretiny však Kroták predsa len dotlačil puk za chrbát martinského gólmana - 1:1.

V druhej dvadsaťminútovke domáci pokračovali v slabom výkone a Martin sa po druhý raz ujal vedenia, keď Hovorka spoza hráča prestrelil Sopka - 1:2. Príležitosti Košičanov Holečka, Bulika, Krotáka i Kmiťa skončili na Petríkovi.

Až keď v 90. sekunde tretej tretiny upravil Hudec na 3:1 pre Martin, domáci hokejisti ožili. V 43. min po tvrdej strele od modrej znížil Kledrowetz, potom nasledovali stopercentné šance Kmiťa, Drotára, Krotáka a Šimurdu. Nepresadil sa ani Ihnačák, ktorému puk naservíroval Vorobel. Po obliehaní martinskej bránky prišlo vyrovnanie opäť z hokejky Kledrowetza v 54. min. Rozhodnutie v prospech Košičanov prišlo v 58. min. Pri vylúčení hosťujúceho Gabriša sa do strely oprel Vorobel a namieril presne - 4:3.

Milan Jančuška (tréner Košíc): "Dve tretiny to bolo z našej strany zamrznuté. Viazla súčinnosť, chýbala agresivita, súper zvládal osobné súboje, aj preto sme prehrávali už 1:3. Zredukovali sme zostavu na tri formácie, zvýšili obrátky a využili aj šance. Konečne sa prebrali obrancovia."

Ján Hegyi (tréner Martina): "V Košiciach sme hrali dobrý hokej. Škoda, že sme sa nevyvarovali chýb, dve z nich sa nám stali osudné. Pripravili nás minimálne o bod. Mrzí ma, že sme si neustrážili vypracovaný dvojgólový náskok."