Žilina - Košice 1:1 po predĺžení

ST extraliga - 40. kolo: MsHK Žilina - HC Košice 1:1 po predĺžení (0:0, 1:0, 0:1 - 0:0)

ST extraliga - 40. kolo:

MsHK Žilina - HC Košice 1:1 po predĺžení (0:0, 1:0, 0:1 - 0:0)

Góly: 38. Kolba (Húževka) - 54. Vorobel (Kmiť, Šimurda)
Zmeny: od 21. do 32. min T. Gron za Kazdu (Žilina), vylúčení: 3:4 na 2 min, navyše Kazda (Žilina) 10 min za napadnutie zozadu, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: D. Konc - Valach, Krpelec, 1649 divákov

Žilina: Šimonovič - Cebák, Kolba, Novotný, Škorvánek, Piekarski, Schneider - Kazda, Húževka, Krajči - Kristín, Beran, Mucha - Kelner, Gálik, Šafárik
Košice: Sopko - Kledrowetz, Frühauf, Topoli, Vorobel, M. Segľa, Šterbák - Šimurda, Kmiť, Kroták - Ihnačák, Ľ. Sabol, Drotár - Hvila, Caban, Holečko - Dravecký, Bulik, Jenčík

Žilinčania sa v súboji proti susedovi v tabuľke predstavili už aj s posilami. V obrane hral Andrej Novotný a v útoku zvýšil konkurenciu Mucha. Na hre domácich sa však tieto zmeny príliš neprejavili. Oba tímy predvádzali pod Dubňom nemastný-neslaný hokej s viacerými nepresnosťami. Úvod prvej časti mali v réžii hostia, ale šance Šimurdu, Kmiťa a Krotáka v prvej desaťminútovke ostali nevyužité. V 12. min hrali Žilinčania presilovku, ale na Sopka nesmerovala ani jedna strela, naopak o štyri minúty neskôr mohol Ihnačák v presilovke otvoriť skóre, ale Šimonovič bol proti. V 26. min mohol opäť v presilovke skórovať Drotár, ale neprehľadnú situáciu vyriešil opäť domáci gólman. Pokusy Kristína a Gálika v polovici zápasu šli tesne vedľa. V 34. min ďalšiu Ihnačákovu tutovku pri ľavej žŕdke zneškodnil Šimonovič. Gólový účet zápasu otvoril v 38. min Kolba, keď sa v presilovke puk z jeho hokejky odrazil od Frühaufovej korčule do Sopkovej siete. Žilinčania si dobrým výkonom v tretej tretine udržiavali náskok. V 54. min sa však za bránkou domácih dostal k puku Kmiť a naservíroval ho Vorobelovi, ktorý nikým nekrytý vyrovnal. V predĺžení si obe mužstvá bod za remízu ustrážili.

Hlasy

Milan Hovorka (tréner Žiliny): "Bol to súboj dvoch tabuľkových susedov, v ktorom sme sa chceli Košiciam aspoň o niečo bodovo priblížiť. Videli sme takticky dobré stretnutie, ktorému však chýbali góly. Chcel by som pochváliť výborné výkony oboch brankárov."

Róbert Spišák (tréner Košíc): "Videli sme kvalitné stretnutie. Moji zverenci podali takticky disciplinovaný výkon, rýchlo korčuľovali, no v lepšej kombinácii im prekážala nie príliš dobrá kvalita ľadu. Som rád, že sa nám podarilo v závere vyrovnať. S bodom sme spokojný."