Košice - Zvolen 3:3 pp

ST extraliga - 41. kolo: HC Košice - HKm Zvolen 3:3 po predĺžení (1:0, 0:2, 2:1 - 0:0)

ST extraliga - 41. kolo:

HC Košice - HKm Zvolen 3:3 po predĺžení (1:0, 0:2, 2:1 - 0:0)

Góly: 9. Šimurda, 48. Topoli (Drotár), 54. Sabol (Ihnačák, Topoli) - 26. Šechný (Bartek, Török), 32. Rajčák (Priechodský), 56. Paciga (Rajčák)
Zmeny: od 35. min Košice bez Holečka a Jenčíka, od 46. min bez Draveckého - od 21. min Zvolen bez Gašpara a Húsku, vylúčení: 3:4, navyše Kroták (Košice) 10 min za nešp. správanie, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Baluška - Galamboš, Tvrdoň, 2000 divákov

Košice: Sopko - Kledrowetz, Frühauf, Topoli, Vorobel, M. Segľa, Šterbák - Šimurda, Kmiť, Kroták - Ihnačák, Ľ. Sabol, Drotár - Hvila, Caban, Holečko - Dravecký, Bulik, Jenčík
Zvolen: Križan - Babka, Klepáč, Velebný, Štork, Škuta, Priechodský - Török, Šechný, Bartek - Igor Majeský, Cibuľa, J. Čierny - Paciga, Rajčák, Škvaridlo - Gašpar, Húska

Prvú príležitosť v stretnutí mal Sabol, ale ani na dvakrát nepretlačil puk za Križanov chrbát. Podarilo sa to však v 9. min Šimurdovi, ktorý po dorážke dostal Košice do vedenia. V 10. min musel Sopko likvidovať Törökov nájazd, potom sa v podobnej pozícii na opačnej strane ocitol Sabol, ale taktiež Križan bol pozorný. V závere prvej tretiny sa nepresadili Kmiť ani Kroták.

Druhá tretina patrila hosťom. V 26. min Šechný zblízka pomedzi Sopkove betóny vyrovnal, v 32. min po chybe domácej obrany pridal druhý gól po sóle Rajčák. Ďalší mal na hokejke Török, ale v 37. min trafil len žŕdku.

V tretej dvadsaťminútovke zvýšili domáci obrátky, ale presadiť sa dokázali až pri početnej výhode, keď všetko pred sebou i Križana prestrelil v 48. min Topoli. Potom Sopko zlikvidoval Bartekove sólo. V 54. min sa Sabol oprel do strely a Košičania viedli 3:2, no nie na dlho, pretože v 56. min Paciga vyrovnal. V predĺžení boli aktívnejší domáci. V 62. min však Sabol zblízka Križana neprekonal a v 65. min jedovatej strele Hvilu chýbali centimetre.

Róbert Spišák (tréner Košíc): "Bolo to kvalitné stretnutie. V druhej tretine sme nehrali dobre, nechali sme sa prečíslovať a súperovi dovolili zápas otočiť. V úvode tretej tretiny sme prečkali tlak, a potom vyvinuli veľké úsilie, podarilo sa nám nielen vyrovnať, ale aj dostať do vedenia. Mrzí však, že sme ho neudržali až do konca."

Ján Jaško (tréner Zvolena): "Oba tímy odohrali vynikajúce stretnutie od úvodných minút až do predĺženia. Navrch sme mali v druhej tretine a na začiatku tretej, ale na šance sa nehrá. Po veľmi dobrom závere domáci zaslúžene vyrovnali, dokonca sa dostali aj do vedenia, ale nám sa pošťastilo vyrovnať. S bodom sme spokojní."