ST extraliga - 42. kolo: HK ŠKP Poprad - HC Košice 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)

ST extraliga - 42. kolo:

HK ŠKP Poprad - HC Košice 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)
Gól: 35. Gajdoš (Škovira), 60. Misál (Filip)
Zmeny: od 41. Slaninák namiesto Š. Rusnáka ml. - Košice od 41. s Kováčom, vylúčení: 4:5, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Jakubec - Krpelec, Višňovský, 2670 divákov

Poprad
: Kožuch - Š. Rusnák st., Hrubý, M. Turan, M. Varga, Magdoško, Kubát - Škovira, Misál, Filip - Palovčík, Pohorelec, R. Tomas - Polomský, Gajdoš, Š. Rusnák ml.
Košice: Sopko - Kledrowetz, Frühauf, Topoli, Vorobel, M. Segľa, Šterbák - Šimurda, Kmiť, Kroták - Drotár, Ihnačák, Ľ. Sabol - Hvila, Holečko, Caban - Bulik, Dravecký, Jenčík

Východoslovenské derby začali oba celky svižne. V 9. min po strele domáceho Gajdoša počas presilovej hry zazvonila len prvá žŕdka Sopkovej svätyne. O tri minúty neskôr prekorčuľoval košický Bulik okolo Rusnáka st. ale Kožuch ukázal svoj postreh. O pár minút neskôr Polomský z dvoch metrov zbytočne váhal pred košickou bránou. Najväčšiu šancu druhej tretiny spálil sám pred Sopkom Škovira. V 35. min z blízka doklepol puk do siete Košíc Gajdoš a domáci sa dostali do vedenia. Záverečné dejstvo začali hostia aktívne so snahou vyrovnať. V popradskej bránke však stál pozorný Kožuch. Gólový účet stretnutia uzatvoril na 2:0 v poslednej minúte stretnutia do prázdnej bránky Misál.

Ján Selvek (tréner Popradu): "Sme radi, že to Košiciam nešlo tak ako obvykle. Viazla im kombinácia. My sme naopak dali do toho dali veľmi veľa síl. Strelili sme však dôležitý gól. Som rád, že sa nám podarilo vyhrať. Konečne sme sa odpútali z posledného miesto."

Milan Jančuška (tréner Košíc): "Nedokázali sme sa presadiť kombinačnou hrou, čo nás zdobilo aj v predošlých zápasoch. Boli sme málo dôrazní pred bránkou súpera. Bez streleného gólu sa vyhrať nedá."