Košice - Trenčín 3:2

ST extraliga - 43. kolo: HC Košice - Dukla Trenčín 3:2 (0:1, 2:0, 1:1)

ST extraliga - 43. kolo:

HC Košice - Dukla Trenčín 3:2 (0:1, 2:0, 1:1)

Góly: 24. Kroták (Šimurda), 35. Šimurda (Kmiť, Kroták), 60. Frühauf (Kroták, Ihnačák) - 6. Kmeč (Rehák, Opatovský), 44. V. Král
Zmeny: od 41. Trenčín bez Heša, vylúčení: 2:4 na 2 min, navyše: Segľa 5+DKZ za hrubosť - Bombic 5+DKZ za hrubosť, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: J. Konc - Orolín, Kubuš, 2000 divákov

Košice: Sopko - Kledrowetz, Frühauf, Topoli, Vorobel, M. Segľa, Šterbák - Šimurda, Kmiť, Kroták - Ihnačák, Ľ. Sabol, Drotár - Hvila, Caban, Kováč - Dravecký, Bulik, Jenčík
Trenčín: Přikryl - Bombic, Heš, P. Janík, Starosta, Bambúch, Homer, Meszároš, Hriňa - Hanzal, Kukumberg, Fabuš - Opatovský, R. Rehák, Kmeč - T. Melichárek, J. Kóňa, V. Král - Sivák, Ölvecký, Koložváry

Košičania boli od začiatku aktívnejším mužstvom. Po prvý raz musel trenčiansky brankár Přikryl zasahovať po Kmiťovom bekhende. V 6. min z prvého vážnejšieho útoku vyťažila Dukla gól, keď Kmeč prepasíroval puk do domácej bránky. Nasledovali šance Košičanov. V 9. min Krotáka, v 14. Drotára a Sabola. Přikryl kryl aj delovku Kledrowetza v 16. min a v 19. Kováčov šikovný teč.

V druhej dvadsaťminútovke sa hralo zväčša v obrannom pásme hostí. Po Kmiťovej prihrávke ešte Kroták na Přikryla nevyzrel, no o pár sekúnd na to ho košický kanonier prestrelil. Po góle volalo aj štrikovanie Sabola v 33. min, ale ten padol až v 35. min, keď po obliehaní dotlačil puk za chrbát trenčianskeho gólmana Šimurda.

Aj v tretej tretine boli strelecky aktívnejší Košičania, no zakaždým stroskotali na vynikajúcom Přikrylovi. Ten si poradil so strelou Drotára, Ihnačákovu dorážku zlikvidoval na bránkovej čiare. Fatálna chyba domácich v 44. min zahrala do kariet hosťom - V. Král ponúknutú šancu využil na vyrovnanie. Potom nasledovalo ostreľovanie hosťujúcej bránky, ale nepochodil ani osamotený Sabol, ktorého úmysel Přikryl vystihol. V poslednej minúte vybojoval puk pri mantineli Ihnačák, posunul ho Krotákovi, ten našiel v dobrej pozícii Frühaufa, ktorý tvrdou ranou prestrelil Přikryla. Po skončení zápasu si to ešte rozdali vo vzájomnom, súboji Segľa a Bombic.

Milan Jančuška (tréner Košíc): "Bol to kvalitný zápas. V prvej tretine sme mali viac šancí. Pomer striel hovorí jasne pre nás, Trenčín bol raz v našom pásme a dal gól. V druhej tretine sme si vypracovali množstvo šancí a strelili dva góly. Po našej hrubej chybe Dukla v tretej tretine vyrovnala, ale náš rozhodujúci gól bol zaslúžený, myslím, že sme boli lepší. Jasne pre nás hovorí pomer striel 41:14. Aj v pozápasovej bitke sme boli víťazi."

Dušan Gregor (tréner Trenčína): "Po predchádzajúcich zápasoch, keď sme tu vyhrali, zazneli slová, že nezaslúžene. Tentoraz sme prehrali nešťastne. Košice hrali veľmi dobre, ale my sme v ničom nezaostali, aj napriek tomu, že sme mali ťažký zápas so Slovanom v nohách. Ťažko môžem chlapcom niečo vytknúť."