Košice - Skalica 2:4

Hokej - ST extraliga - 45. kolo: HC Košice - HK 36 Skalica 2:4 (0:0, 1:3, 1:1)

Hokej - ST extraliga - 45. kolo:

{+r4966,185x243}HC Košice - HK 36 Skalica 2:4 (0:0, 1:3, 1:1)
Góly: 31. Sabol (Drotár, Frühauf), 44. Kováč (Hvila) - 25. Jarolín (R. Hartmann), 33. Jarolín (Flamík, Kocák), 39. R. Hartmann (Jarolín, P. Ivičič), 56. Jarolín (J. Mrena)
Zmeny: od 41. min Kövér za Drotára, od 41. min Košice bez Cabana, Draveckého a Jenčíka, vylúčení: 3:2, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:1, rozhodovali: Jonák - Gajan, Halecký, 1800 divákov

Košice: Sopko - Kledrowetz, Frühauf, Topoli, Vorobel, M. Segľa, Šterbák - Šimurda, Kmiť, Kroták - Ihnačák, Ľ. Sabol, Drotár - Hvila, Caban, Kováč - Dravecký, Bulik, Jenčík
Skalica: Kučera - M. Ivičič, Flamík, Komárek, P. Ivičič, Bukna, R. Sloboda - Kocák, Jarolín, R. Hartmann - Mařák, Kollár, Čársky - J. Mrena, Voskár, Ertel

V úvodnej dvadsaťminútovke sa hralo vo vlažnom tempe, no predsa len ofenzívnejšie naladení boli Košičania. Caban v 6. min nezužitkoval ideálnu prihrávku Kováča, potom pred Kučerom nepochodil ani Šimurda a v 9. min trafil Kováč z dobrej pozície iba skalického gólmana.

V 25. min urobil hrúbku domáci kapitán Ihnačák a nikým nepokrytý Jarolín po prvý raz prekonal Sopka. V 31. min hrali Košičania presilovku, od modrej vypálil Frühauf, Drotárova dorážka ešte neprešla, ale Sabolova áno - 1:1. O dve minúty nato, takisto v presilovke, trafil osamotený Jarolín medzi Sopkove betóny a poslal hostí druhýkrát do vedenia. Potom košický gólman vychytal Kocáka a domáci Kroták trafil v presilovke do žŕdky. V oslabení Skaličania udreli po tretí raz, Hartmann trafil presne do horného rohu - 1:3.

V 4. min tretej tretiny vypálil z uhla Kováč, prekvapil brankára Kučeru a upravil na rozdiel jedného gólu. Potom nasledovali ďalšie príležitosti domácich. Po góle volala šanca Ihnačáka i Vorobela v 56. min, no hneď z protiútoku zavŕšil svoj hetrik v tomto stretnutí Jarolín a definitívne rozhodol o víťazstve Skalice.

Róbert Spišák (tréner Košíc): "Víťazstvo Skalice je zaslúžené. Zaostali sme vo všetkých herných činnostiach. V našej hre bolo málo dôrazu a veľa nepresností. Súper nás často prečísloval a z toho rezultovali góly. Na tento zápas budeme musieť čo najskôr zabudnúť, ale zároveň sa z neho aj poučiť."

Ivan Černý (asistent trénera Skalice): "Podali sme taký výkon, aký v Košiciach už dávno nie. Najmä v úvodných dvoch tretinách sme hrali veľmi dobre. V tretej nás síce domáci zatlačili, ale aj tak si myslím, že víťazstvo je zaslúžené."