Košice podľahli Slovanu 3:4

Hokej - ST extraliga - 46. kolo: HC Košice - HC Slovan Slovnaft 3:4 (1:1, 1:2, 1:1)

{+r6398}Hokej - ST extraliga - 46. kolo:

HC Košice - HC Slovan Slovnaft 3:4 (1:1, 1:2, 1:1)
Góly: 18. Kledrowetz (Kroták), 28. Topoli (Ihnačák), 49. Kövér (Sabol, Vorobeľ) - 13. Lažo (Jánoš, Školiak), 31. Jánoš (Cíger, Halaj), 37. Hujsa, 42. Jánoš (Školiak, Fábry),
Zmeny: od 21. Košice bez Draveckého, Bulika a Jenčíka, od 54. Fabián namiesto Topoliho, vylúčení: 6 - 5, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:1, rozhodovali: Beniač - Bednár, Orolím, 2000

Košice: Fedor - Kledrowetz, Frühauf, Topoli, Vorobel, M. Segľa, Šterbák - Šimurda, Kmiť, Kroták - Ihnačák, Ľ. Sabol, Kövér - Hvila, Caban, Kováč - Dravecký, Bulik, Jenčík
Slovan: Rybár - V. Vlk, Pukalovič, Sejejs, Pavličko, Jendek, R. Školiak - Halaj, Lažo, Cíger - T. Višňovský, Hujsa, Kuľha - Biermann, Jánoš, B. Fábry

Košičania sa do súpera pustili s chuťou. Brankár Slovana mal prácu v 6. min po dorážke Kmiťa, potom musel na dvakrát hasiť pred Ihnačákom a aj Sabolova strela švihom skončila zázračne v jeho lapačke. Belasí na druhej strane hneď prvú príležitosť pretavili v gól - strelil ho Lažo. V 18. min pri presilovke pálil od modrej Kledrowetz a puk sa dostal za Rybárov chrbát - 1:1. Aj úvod druhej tretiny patril domácim, ale osametenému Kmiťovi v 24. min puk skĺzol z hokejky a potom Kroták mieril iba do Rybárovej lapačky. Pri hre štyroch na štyroch v 28. min si pred bránku nakorčuľovaľ Topoli a dostal domácich do vedenia. O tri minúty nato však bolo opäť vyrovnané, keď Fedora prestrelil počas dvojnásobného oslabenia Košíc Jánoš. V 37. min sa presadil Hujsa a misky váh sa naklonili opäť na stranu Slovana. V 42. min po peknej akcii pridal štvrtý gól hostí Jánoš a to bol signál na domácu mobilizáciu. Počas presilovky v 49. min už do prázdnej bránky doklepával Kövér - 3:4. Vzápätí mohol vyrovnať Caban, ale zblízka neprekonal Rybára. V 59. min mal veľkú príležitosť Segľa, ale ani jemu sa vyrovnať nepodarilo.

Milan Jančuška (tréner Košíc): "Bol to kvalitný a dramatický zápas až do konca. V prvej tretine sme boli jednoznačne lepší, vytvorili sme si tlak, no gól dal súper z ojedinelého útoku. To isté bolo aj v druhej tretine. Dostali sme sa síce do vedenia, ale po hrubých chybách a zbytočných fauloch sme dvakrát inkasovali. V tretej tretine sme mali šance, ale súpera podržal brankára Rybár. Slovan vyťažil z minima maximum. Sú zápasy, keď lepší prehrá."

Ľubomír Pokovič (tréner Slovana): "Košice hrali veľmi dobre, vytvárali si šance. Domáci dali tri góly a mohli aj ďalšie, ale veľa toho vyriešil Rybár a naša obetavosť. Výsledok si ceníme o to viac, lebo dnes hral len jediný zdravý obranca - Vlk. Sejejs netrénoval 10 dní, Jendek kríval na jednu nohu, chcel odstúpiť, ale chlapci ho prehovorili. Niekedy problémy zomknú mužstvo tak ako to bolo teraz."