HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Košice zdolali Nitru 4:2
zdroj:

Košice zdolali Nitru 4:2

Hokej - ST extraliga - 47. kolo: HC Košice - HKm Nitra 4:2 (1:0, 2:1, 1:1)

Hokej - ST extraliga - 47. kolo:

HC Košice - HKm Nitra 4:2 (1:0, 2:1, 1:1)
Góly: 15. Šimurda (Kmiť), 24. Hvila (Kováč), 34. Sabol (Kövér, Ihnačák), 46. Bulik (Šimurda, Kledrowetz) - 24. Ľ. Kolník (J. Mihálik), 60. Jašík (R. Pukalovič st.)
Zmeny: od 41. min Košice bez Krotáka, Drotára a Holečka, vylúčení: 4:5, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Lokšík - Bulko, Višňovský, 3149 divákov

Zostavy:
Košice: I. Petrík - Kledrowetz, Frühauf, Fabián, Vorobel, M. Segľa, Šterbák - Šimurda, Kmiť, Kroták - Ihnačák, Ľ. Sabol, Kövér - Hvila, Caban, Kováč - Holečko, Bulik, Drotár
Nitra: Hippík - Zajac, R. Pukalovič st., Strapko, A. Mrena, Valko, B. Majeský - Nemec, Kuric, Jašík - Marcinek, Pupák, Poljaček - Podstavek, M. Chrenko, G. Saliji - Ľ. Kolník, J. Mihálik, Š. Rusnák najst.

Košickí hokejisti si našli v tomto kole prechodný domov v Humennom a zaplnený štadión sledoval v úvodných minútach oťukávanie aktérov. Prvú strelu vyslal v 2. min domáci Kováč, v 3. min musel zasahovať Petrík, ktorý po prvý raz nastúpil v košickej bránke po príchode z Martina. V 12. min zasahoval hosťujúci Hippík po delovke Kledrowetza, v 15. min však už nestačil na Šimurdovu zadovku. Pri presilovke Kmiť nahodil pred bránku a Šimurda pohotovo puk tečoval - 1:0. Druhý gól mohol pridať v 18. min Kmiť, ale trafil len nitrianskeho brankára. Hippík si vychutnal Kmiťa aj v 21. min pri sólovom nájazde. Potom hrali presilovku hostia a Kolník v 24. min trafil do vinkla - 1:1. O pár sekúnd na to však Hvila zblízka dostal Košice do vedenia. V polovici stretnutia Holečko natiahol Hippíka a ten si poradil aj s delovkou Hvilu. V 34. min potiahol útok Ihnačák, Kövér predĺžil na Sabola a ten zblízka zvýšil na 3:1. V 39. min v presilovke netrafil Mrena už prázdnu domácu bránku. V 46. min počas presilovky vypálil od modrej Kledrowetz, od žŕdky sa puk odrazil k Šimurdovi, ten našiel Bulika a Košice už viedli rozdielom troch gólov. Vedenie mohol poistiť Kmiť, ale neuspel. Rovnako dopadol pri sóle Šimurda, ktorý netrafil bránku. Deväť sekúnd pred koncom upravil konečný výsledok hosťujúci Jašík, keď zblízka švihom prestrelil Petríka.

Hlasy:
Milan Jančuška (tréner Košíc): "Ťažšie sme sa rozbiehali, viazla nám súčinnosť i kombinácia. Mali sme slabší pohyb a až tretí gól nás naštartoval. Potom sme spresnili kombináciu a boli aj efektívnejší ako hostia. Chcel by som pochváliť humenské publikum a poďakovať našim skalným fanúšikom z Košíc. Bol to dobrý ťah hrať v Humennom."


František Uličný (tréner Nitry): "Bol to kvalitný a zároveň slušný zápas. Hralo sa vo vysokom tempe. Myslím si, že diváci videli celkom vyrovnaný duel. Boli sme menej efektívni ako domáci. Dosť dôležitý gól z pohľadu ďalšieho vývoja bol ten, ktorým sa súper dostal do vedenia 2:1. V porovnaní so štadiónom v Košiciach tu vládla výborná atmosféra. Košickí skalní naštartovali aj Humenčanov."

Najnovšie z klubu: Košice

Pozri viac

Najnovšie z ligy: 1. liga

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk