Zvolen - Košice 1:1 po predĺžení

ST extraliga - 50. kolo: HKm Zvolen - HC Košice 1:1 po predĺžení (0:1, 1:0, 0:0 - 0:0)

ST extraliga - 50. kolo:

HKm Zvolen - HC Košice 1:1 po predĺžení (0:1, 1:0, 0:0 - 0:0)

Góly: 22. Klouda (I. Majeský) - 8. Kmiť (Škovira, Vorobel)
Zmeny: 21. bez Hlávku, 21.-40. bez Velebného, 41. bez Klepáča, 41. bez Gašpara (všetci Zvolen), vylúčení: 1:4, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Bodák - Gašparík, Višňovský, 3410 divákov

Zvolen: Križan - Klepáč, Babka, Škuta, Harabin, P. Krátky, Štork - Bartek, Polášek, Cibuľa - J. Čierny, Klouda, Igor Majeský - Škvaridlo, Rajčák, Paciga - Hlávka, Gašpar, Velebný
Košice: Sopko - Kledrowetz, Frühauf, Topoli, Vorobel, Fabián, Nádašdi - Škovira, Kmiť, Šimurda - Ihnačák, Ľ. Sabol, Kövér - Hvila, Bulík, Kováč - Holečko, Caban, Drotár

Zvolen začal prestížne stretnutie vo vlažnom tempe. V úvodnej tretine mali viac gólových príležitostí hosťujúci Košičania. Skóre zápasu otvoril v 8. min z blízka Kmiť. O dve minúty mohol vyrovnať pri presilovej hre Klepáč, ale neuspel. O ďalšie štyri minúty nevyužil sólo na opačnej strane Ihnačák, keď hrali Košičania v oslabení.

Po zmene strán boli Zvolenčania aktívnejší. V 22. min potiahol puk Majeský, prihral Kloudovi, ktorý prestrelil Sopka a vyrovnal. V 28. min prenikol do obranného pásma hostí Paciga, doviezol puk za bránku Košíc a následne našiel Škvarila, ktorý z blízka skóroval. Rozhodca Bodák však gól neuznal. Dôvodom bolo posunutie bránky, ktoré potvrdil aj bránkový rozhodca.

Rýchly a kombinačný hokej pokračoval aj v záverečnej časti hry, keď vynikli najmä obaja gólmani. Napriek defenzívnejšiemu poňatiu hry unikol v 48. min Škvaridlo, ale sólo nedotiahol do úspešného konca. V závere riadneho hracieho času sa ocitol pred Križanom Hvila, ale nedal a následne trafil Kövér do žrde. V predĺžení sa viac taktizovalo ako hralo a tímy sa rozišli po spravodlivej remíze.

Ján Jaško (tréner Zvolena): "Ťažko sa mi tvorila zostava, keď mám zrazeného Šechného a Töröka. V prvej tretine mali viac z hry Košičania, v druhej sme však vyrovnali. Musím pochváliť brankára Križana, ktorý nás opäť podržal. Škoda, že majú rozhodcovia iný meter na Slovane a iný vo Zvolene. Hrali sme viac defenzívne, no mali sme aj šance, ktoré mohli znamenať víťazstvo."

Milan Jančuška (tréner Košíc): "Zo zvolenského ľadu si odvážame cenný bod. Naše šanci stroskotali na výbornom Križanovi. Dobre chytal však nielen Križan ale aj náš brankár Sopko. Musím povedať, že v dnešnom zápase vynikli obaja gólmani, preto sa zápas skončil remízou."