ST extraliga - 51. kolo: HC Košice - HK ŠKP Poprad 5:6 (1:2, 4:1, 0:3)

{+6852,305x180}

ST extraliga - 51. kolo:

HC Košice - HK ŠKP Poprad 5:6 (1:2, 4:1, 0:3)

Góly: 4. Šimurda (Kmiť, Topoli), 21. Köver (Ihnačák, Ľ. Sabol), 25. Kledrowetz (Kmiť, Bulík), 36. Bulík (Kmiť), 38. Bulík (Vorobel, Šimurda) - 5. Filip (Gajdoš), 7. M. Varga (Gajdoš, Filip), 35. Pohorelec (Slaninák), 41. Pohorelec (Hrubý, Gajdoš), 60. Kubenko (Hrubý, M. Tomas), 60. Polomský (Filip, M. Varga)
Zmeny: od 7. I. Petrík za Sopka, od 21. Košice bez Škoviru, Hvilu a Kováča - od 38. Hurajt za Kožucha, vylúčení: 7:3, navyše Kmiť 10 min za nešp. správanie, presilovky: 0:3, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Jakubec - Krpelec, Valach, 1500 divákov

Košice: Sopko - Kledrowetz, Frühauf, Topoli, Vorobel, Fabian, Nádašdi - Škovira, Kmiť, Šimurda - Ihnačák, Ľ. Sabol, Kövér - Hvila, Bulík, Kováč - Holečko, Caban, Drotár
Poprad: Kožuch - Magdoško, Supuka, M. Tomas, Hrubý, Gavalier, M. Varga - Misál, Š. Rusnák ml., R. Tomas - Pohorelec, Slaninák, Kubenko - Polomský, Gajdoš, Filip

V Košiciach sa východniarske derby začalo vo vlažnom tempe. V 4. min sa po peknej akcii a efektnom bekhende presadil Šimurda, no radosť domácich trvala len 37 sekúnd. Vzápätí totiž vyrovnal Filip a už v 7. min po strele od modrej vyhnal Varga z košickej bránky Sopka. Potom v oslabení trafil Kmiť do Kožucha a v 9. min sa nepresadil ani Sabol. Hneď v úvode druhej tretiny osamotený Kövér vyrovnal a v 25. min vyrazenú strelu Kmiťa poslal pohotovo do popradskej bránky Kledrowetz. Podtatranci hrali v 35. min pri vylúčení Sabola presilovku a po vyrovnávajúcom góle Pohorelca sa na košických tribúnach ozval potlesk. V závere druhej dvadsaťminútovky však zaúradoval Bulík. Najskôr v 36. min strelil štvrtý gól a v 38. zvýšil na 5:3. Hostia sa vrátili do zápasu už v 47. sekunde tretej tretiny zásluhou Pohorelca. Ten istý hráč mal gól na hokejke aj v 44. min, ale v presilovke sa nepresadil. Po vylúčeniach Topoliho a Kmiťa v samom závere stretnutia hrali Popradčania presilovku piatich proti trom a mimoriadne úspešne. V poslednej minúte najskôr vyrovnal Kubenko a 14 sekúnd pred koncom rozhodol o zisku troch bodov takisto v presilovke, ale už len o jedného muža, Polomský.

R. Spišák (tréner Košíc): "Bol to hojdačkový zápas, škoda vylúčení v závere stretnutia, ktoré rozhodli. Viac k tomu nemám čo povedať."

M. Skokan (asistent trénera Popradu): "Začali sme dobre, ale v druhej tretine sme prestali korčuľovať. Rozhodla presilovka piatich proti trom v závere. Zámer nám vyšiel nad očakávanie, pretože by sme brali aj bod. Víťazný gól bol najkrajším okamihom v sezóne. Ešte však nie sme celkom zachránení."