Hokej - ST extraliga - 52. kolo: Dukla Trenčín - HC Košice 2:0 (0:0, 0:0, 2:0)

{+6876,305x200}

Dukla Trenčín - HC Košice 2:0 (0:0, 0:0, 2:0)
Góly: 54. Lezo (Meszároš), 60. Lezo (Homer)
Bez zmien, vylúčení: 5:5 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Marušin - Gajan, M. Grečko, 4822 divákov

{+r6878,305x200}Zostavy:
Trenčín: Přikryl - Homer, Heš, Meszároš, Starosta, Šmidriak, Hriňa, Sekera, Mikuš - Kmeč, R. Rehák, M. Kováčik - Fabuš, Lezo, Opatovský - T. Melichárek, J. Kóňa, V. Král - Sivák, Mravík, Ölvecký
Košice: I. Petrík - Kledrowetz, Frühauf, Topoli, Vorobel, Fabian, Nádašdi - Škovira, Kmiť, Šimurda - Ihnačák, Ľ. Sabol, Kövér - Hvila, Bulík, Kováč - Holečko, Caban, Drotár

Trenčania nastúpili na zápas bez kvarteta opôr, keď voľno dostal kompletný prvý útočný trojzáprah Hanzal, Kukumberg, Zlocha a obranca Bombic. Napriek tomu patrila iniciatíva od úvodných minút domácim hokejistom. Už v 1. min nedokázal zúžitkovať závar pred Petríkom Rehákov útok a v nasledujúcej minúte nepremenil samostatný nájazd Král. V zápase, v ktorom sa hralo už len o prestíž, predviedli najväčšie nasadenie mladí juniori v trenčianskom drese. Ťahúňom akcií Košíc bol v úvodnej dvadsaťminútovke obranca Vorobel, ale ani jeden z dvoch svojich prienikov nezakončil. Ani v druhej tretine tímy na tempe nepridali. Za zmienku stojí trma-vrma pred Petríkom pri presilovej hre v polovici stretnutia. Opatovský ani Fabuš však neskórovali. Prvý gól stretnutia mohol vsietiť v 34. min Lezo, ale nedokázal zasunúť puk do poloodkrytej bránky Košíc. V záverečnej tretine hráči predsa len pridali na tempe. Domáci však prejavili väčšiu snahu po víťazstve. Skóre stretnutia otvoril v 54. min pri presilovej hre Lezo, keď doklepol za chrbát bezmocného Petríka strelu Meszároša. Trenčania potrebovali na využitie početnej výhody len 6 sekúnd. Účet stretnutia uzavrel taktiež Lezo, keď pri snahe Košičanov vyrovnať poslal puk do prázdnej bránky hosťujúceho tímu.

Dušan Gregor (tréner Trenčína):
"V zápase išlo už len o to, aby sme pobavili divákov. Myslím si, že to bolo dobré stretnutie, pretože v závere fanúšikovia odmenili hráčov potleskom. Od úvodu sme mali streleckú prevahu a som rád, že aj bez šiestich hráčov základnej zostavy a s juniormi v tíme sme dokázali zvíťaziť."

Róbert Spišák (tréner Košíc):
"Z nášho pohľadu zaostávala útočná hra za obrannou. Ťažko sme sa presadzovali cez dobre bránené stredné pásmo, vypracovali sme si málo gólových príležitostí a chýbala mi aj častejšia streľba z našej strany. Veľmi dobrý výkon podal brankár Petrík. Škoda, že sme nerozhodný výsledok neudržali."