Košice podľahli L. Mikulášu 0:3

Hokej - ST extraliga - 53. kolo: HC Košice - MHk 32 Liptovský Mikuláš 0:3 (0:0, 0:1, 0:2)

HC Košice - MHk 32 Liptovský Mikuláš 0:3 (0:0, 0:1, 0:2)
Góly: 36. Lištiak (Fatyka), 43. Fatyka (Milec, Lištiak), 48. Trochta
Zmeny: Košice od 21. bez Kövéra, Rusiča a Holečka, od 34. Šterbák namiesto Nádašdiho, vylúčení: 4:6 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:1, rozhodovali: Druga - Novák, Štec, 1600 divákov

Košice: Sopko (8. I. Petrík) - Kledrowetz, Frühauf, Topoli, Vorobel, Fabian, Nádašdi - Škovira, Kmiť, Kroták - Ihnačák, Ľ. Sabol, Kövér - Hvila, Holečko, Šimurda - Rusič, Caban, Drotár
MHk 32: Laco - Lištiak, Urban, Kadlubiak, Bača, Devečka, M. Školiak - Kriška, Trochta, Kalousek - T. Krátky, Badžo, Šebo - Tarageľ, Bartík, Mravec - M. Sejna, Fatyka, Milec

Stretnutie sa hralo od úvodných minút vo vlažnom tempe. Najskôr pohrozil hosťujúci Sejna, potom domáci Kroták trafil konštrukciu bránky Liptákov. V 10. min mieril Trochta z dobrej pozície do Petríka, ktorý v 8. min vystriedal brankára Sopka. Na druhej strane dvojica Sabol, Kövér takisto neprekonala z dobrej pozície Laca. V 19. min zase pri presilovke trafil bočnú konštrukciu Škovira. Ani v druhej tretine sa Košičania neprebrali. V 31. min ich ešte podržal Petrík po šanci Urbana, potom hosťujúci Milec netrafil odkrytú bránku, ale v 36. min sa Liptáci dočkali. Fatyka po vyhratom buly posunul puk na modrú Lištiakovi a ten prestrelil všetko čo mu stálo v ceste - 0:1. Ani nepriaznivý vývoj domácich nenaštartoval. V 3. min tretej tretiny zaváhala prvá päťka a Fatyka pridal druhý gól. Tretí mal na hokejke v 45. min Sejna, no gólmana Košíc prekonal až v 48 min v oslabení Trochta, ktorý potrestal chybu domáceho Drotára . Zúfalý pokus vratiť sa do stretnutia Košičanom nevyšiel, Laco svoj tím podržal - v 52. min sa nepresadil Kroták, v tej ďalšej Kmiť a v samotnom závere nedokázal skórovať ani Sabol.

Hlasy
Róbert Špišák (tréner Košíc): "Urobili sme strašne veľa chýb v rozohrávke. Vybíjali sme sa v individuálnych kombináciách, súper ťažil z našich chýb. Náš dôraz v útoku bol slabý na to, aby sme si vytvorili tlak a keď sme aj dostali do šance, koncovku sme riešili pomaly."

Ján Štebák (tréner Liptovský Mikuláša): "Som rád, že sme vyhrali. Z našej strany to bol veľmi dobrý výkon a hlavne sme urobili minimum chýb. Súpera, ktorí má veľmi nebezpečných útočníkov sme zachytávali už v strednom pásme. Vyhli sme sa individuálnym hrúbkam, preto sme vyhrali."