Skalica - Košice 5:5 - Zranenie Sabola

ST extraliga - záverečné 54. kolo základnej časti: HK 36 Skalica - HC Košice 5:5 po predĺžení (2:2, 2:1, 1:2 - 0:0)

HK 36 Skalica - HC Košice 5:5 po predĺžení (2:2, 2:1, 1:2 - 0:0)
Góly: 7. Kollár (Mařák), 15. Čársky, 21. Jarolín, 22. J. Sýkora (J. Mrena), 50. R. Hartmann (Jarolín) - 4. Ľ. Sabol (M. Ihnačák, Drotár), 9. Škovira (Kmiť), 36. Caban (Vorobel), 47. M. Ihnačák (Vorobel), 56. Vorobel (M. Ihnačák, Drotár)
Zmeny: 45. Voskár za J. Mrenu - 22. I. Petrík za Sopka, 41. Štrbák za Nádašdiho, vylúčení: 3:4 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Bodák - Kubuš, Gajan, 1400 divákov

Skalica: Kučera - M. Ivičič, Flamík, Komárek, P. Ivičič, M. Vrábel, R. Sloboda - Kocák, Jarolín, R. Hartmann - Mařák, Kollár, Čársky - J. Sýkora, J. Mrena, Ertel
Košice: Sopko - Kledrowetz, P. Frühauf, Topoli, Vorobel, Fabian, Nádašdi - Škovira, Kmiť, A. Kroták - M. Ihnačák, Ľ. Sabol, Drotár - Hvila, Caban, Šimurda

Až do posledného zápasu si musela Skalica počkať, z akej pozície vstúpi do bojov play off. Túto sezónu si o jedno miesto pohoršila, keď zo šiesteho miesta sa prvýkrát v play off stretne s úradujúcim majstrom Slovanom Bratislava. Skaličania si pripísali bod po remíze s Košicami. V zápase dominovala útočná hra nad obranou, o čom svedčí aj počet gólov na oboch stranách. Stretnutie otvoril v 4. min Sabol, ktorému nahrával pred bránu skúsený Ihnačák. V 7. min domáci vyrovnali parádnym gólom Kollára, keď z prvej bez prípravy trafil posunutý puk od Mařáka do vinkla košickej brány. O dve minúty sa najlepšie zorientoval pred bránou domácich Škovira, po ľade trafil presne a poslal Košičanov do vedenia. V 15. min skalický útočník Čársky dostal prihrávku na červenú čiaru, sám sa pretlačil medzi dvoma obrancami a v páde zakončil medzi Sopkove betóny. V druhej tretine najlepší strelec Skalice René Jarolín zavelil do útoku, keď vymietol pavučinu košickej brány. O necelú minútu už Skaličania viedli 4:2, keď Juraj Sýkora bekhendom umiestnil strelu medzi Sopkove betóny. Do košickej brány prišiel Imrich Petrík, ktorý nedokázal čeliť už iba jednej strele z hokejky Záhorákov, keď v 50. min Richard Hartmann dorazil vyrazenú strelu hosťujúceho brankára. Košičania ešte predtým dokázali kontrovať v 47. min Ihnačákom a v 56. min vyrovnával na konečných 5:5 Vorobel. V predĺžení hrali hostia oslabení, ale 1400 fanúšikov už gól nevidelo.

Ivan Černý (asistent trénera Skalice): "My sme si nechceli skúšať rôzne varianty pred play off. Chceli sme dnes vyhrať, aby sme skončili na piatom mieste po základnej časti. V obrannej hre to bol deň otvorených dverí. Defenzíva bola slabšia z oboch strán. Padlo desať gólov. Remíza je zaslúžená, aj keď sme mali k víťazstvu blízko. Súpera sme si pre play off nevyberali, budeme chcieť uspieť už v ďalšom štvrťfinálovom zápase."

Milan Jančuška (tréner Košíc): "Bol to posledný zápas pred play off, chceli sme si vyskúšať zloženie útokov. V dnešnom zápase dominoval útok nad obranou, ani brankár Sopko nemal dobrý deň. Dostali sme dva rýchle góly, remíza je zaslúžená. Mrzí ma zranenie Sabola, ktorý má vyhodené rameno, takže je už mimo hru."