Košice -  Žilina 4:3 po predĺžení

Košice - Žilina 4:3 po predĺžení

ST extraliga - play off - štvrťfinále - prvý zápas: HC Košice - MsHK Žilina 4:3 po predĺžení (0:0, 3:1, 0:2 - 0:0, 1:0) - stav série: 1:0

{+6978,305x180}

ST extraliga - play off - štvrťfinále - prvý zápas:

HC Košice - MsHK Žilina 4:3 po predĺžení (0:0, 3:1, 0:2 - 0:0, 1:0)

Góly: 23. Šimurda (Segľa), 28. Hvila (Fabian, Segľa), 39. Kledrowetz (Škovira, Kroták), 97. Frühauf (Škovira, Kmiť) - 25. Beran (Kontšek), 44. Kontšek (Rešetka), 54. Krajči (Rešetka, Kazda)
Zmeny: Košice od 28. min Nádašdi namiesto Topoliho, vylúčení: 5:8 na 2 min, navyše Topoli (Košice)10 min za napadnutie zozadu, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0, rozhodcovia: Čaprnka - Krpelec, Valach, 2000 divákov

Košice: Sopko - Kledrowetz, P. Frühauf, Topoli, Vorobel, Segľa, Fabian - Škovira, Kmiť, A. Kroták - Ľ. Ihnačák, Bulík, Drotár - Hvila, Caban, Šimurda
Žilina: Šimonovič - Pozník, Rešetka, A. Novotný, Škorvánek, Schneider, Senko - Kazda, Húževka, Krajči - Kristín, Beran, Kontšek - Šafárik, S. Gron, Gálik - Kelner, Minčák, Mucha

Košičania sa od úvodu do svojho súpera "zahryzli" a už v 3. min musel Šimonovič odolávať sérii striel prvého košického útoku. Na druhej strane {+r6980,305x180}zasahoval Sopko po strelách Gálika i Minčáka. V 11. min mal tutovku na hokejke Drotár, ale nepochodil. Góly začali padať až v druhej tretine. O prvý sa postaral Šimurda, ktorý dorážal Segľovu strelu - 1:0. Potom v presilovke piatich proti trom podržal svoj tím Sopko, no už v presilovke piatich proti štyrom ho zblízka na dvakrát prekonal Beran.

V 28. min sa do streleckej pozície natlačil Hvila a nekompromisnou strelou po druhý raz dostal puk za Šimonovičov chrbát. Žilinský gólman musel byť v strehu aj po delovke Kledrowetza. Po bitke, do ktorej sa zapojil aj brankár Šimonovič, putovali na trestnú lavicu štyria hráči. Presne vo chvíli, keď z trestnej lavice skočil na ľad Kontšek pridal po spolupráci s Krotákom a Škovirom Kledrowetz tretí gól východniarov.

Žilina musela v tretej dvadsaťminútovke zvýšiť obrátky a hrať útočnejšie.  44. min potrestal chybu domáceho brankára Sopka Kontšek - 3:2. V 54. min pri vylúčení Vorobela vyrovnal Krajčí na 3:3 a predlžovalo sa.

Už v 1. min predĺženia Drotár tesne minul bránku a puk za Šimonovičov chrbát nedotlačil ani Bulík. Potom Vorobelovi chýbalo málo, aby bekhendom zasunul puk do žilinskej bránky. Po nedorozumení domácej obrany sa Kristín ocitol pred Sopkom celkom sám, no ten jeho úmysel vystihol. V 89. min netrafil skackajúci puk pred žilinskou bránkou Kmiť. O zlatý gól sa postaral v 97. Frühauf, ktorý presnou strelou prekonal Šimonoviča.

Hlasy trénerov:
Milan Jančuška (tréner Košíc): "Nástup do druhej tretiny sme mali veľmi dobrý. Viedli sme už 3:1. Škoda druhého inkasovaného gólu. Bol to vlastný gól, ale aj také veci sa stávajú. Žilina vyrovnala po hlúpom faule a následnom vylúčení. V predĺžení bolo cítiť úbytok síl na oboch stranách. Bol to už vabank. Nemusím zdôrazňovať, aké dôležité je víťazstvo v prvom zápase."

Milan Hovorka (tréner Žiliny): "Bolo to veľmi dobré stretnutie, plné dramatických momentov. Cením si, že sme za stavu 1:3 dokázali vyrovnať. V predĺžení to je vždy lotéria. Šance mal každý. Nedá sa povedať, že by vyhral lepší. Chlapci podali hrdinský výkon, taký zopakujeme aj v druhom zápase."