Žilina v Košiciach opäť hrýzla, no napriek tomu prehrala

Aj v druhom zápase medzi Košicami a Žilinou sa potvrdili prognózy o vyrovnanej sérii.

{+6980,305x180}

HC Košice - MsHK Žilina 3:1 (0:1, 2:0, 1:0) - stav série 2:0
Góly: 23. A. Kroták (Kmiť, Škovira), 30. Kledrowetz (Vorobel, A. Kroták), 60. Kmiť (A. Kroták, Škovira) - 11. Mucha (Šafárik)

Zmeny: od 27. min Fabián za Nádašdiho, vylúčení: 11:11 na 2 min, navyše v 29. min Hvila 10 min osobný trest za nešportové správanie sa, 55. min Šimurda 10 min za napdnutie zozadu - v 29. min Pozník 10 min osobný trest, 34. min Rešetka 10 min osobný trest za napadnutie zozadu, 51. min Schneider 2 + 10 min za napadnutie zozadu, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: J. Konc - Mášik, Novák, 2000 divákov

Košice: Sopko - Kledrowetz, P. Frühauf, Topoli, Vorobel, Segľa, Nádašdi - Škovira, Kmiť, A. Kroták - Ľ. Ihnačák, Bulík, Drotár - Hvila, Caban, Šimurda - Rusič, Holečko, Köver
Žilina: Šimonovič - Pozník, Rešetka, A. Novotný, Škorvánek, Schneider, Senko - Kazda, Húževka, Krajči - Kristín, Beran, Kontšek - Šafárik, S. Gron, Gálik - Kelner, Minčák, Mucha

V druhom štvrťfinálovom zápase už aj košickí tréneri zapojili do hry štvrtý útok. Napriek tomu bolo miestami vidieť, že aktéri majú v nohách už predĺženie z úvodného nedeľňajšieho vystúpenia. V 2. minúte pálil domáci Caban a Šimonovič reflexívne vyrazil, v 4. min minul Škovira odkrytú časť bránky hostí a v 9. min zlikvidoval Kledrowetzovu delovku žilinský gólman Šimonovič. Domáci brankár Sopko, ktorý dovtedy nemal veľa práce, inkasoval v 11. minúte, keď ho strelou spoza hráča prekvapil Mucha - 0:1. V 19. min trafil Kmiť zblízka Šimonoviča, ale stav sa nezmenil.

Košičania boli v druhej dvadsaťminútovke aktívnejší, v 23. min sa po spolupráci s Kmiťom a Škovirom ocitol v ideálnej pozícii Kroták a vyrovnal na 1:1. Potom bola v akcii Sopkova lapačka po nepríjemnej strele Rešetku. V 29. min sa strhla mela: Gron atakoval brankára Sopka, Hvila mu osladil život a Fabián v boxerskom súboji vybodoval Pozníka, za čo obaja dostali desaťminútový trest. V polovici stretnutia pri presilovke piatich proti trom napriahol Kledrowetz a brankár hostí kapituloval druhý raz - 2:1. V pokračujúcej presilovke piatich proti štyrom sa z podobnej parkety pokúsil pridať tretí gól domácich Frühauf, ale mieril iba do Šimonovičových betónov. Plece žilinského gólmana stálo v ceste aj tvrdej delovke Kmiťa v 37. minúte. O niekoľko sekúnd neskôr na opačnej strane po Škorvánkovej tvrdej strele v presilovke vytiahol Sopko semafór.

V záverečnej tretine mala Žilina optickú prevahu (Pozník v 56. min trafil žŕdku) a aj 45-sekundovú presilovku piatich proti trom (Novotného strelu Sopko kryl), ale domáci bránili zodpovedne a získali cenné druhé víťazstvo. Štyridsaťdva sekúnd pred koncom spečatil víťazstvo Košíc Kmiť.

Hlasy po zápase:

Róbert Spišák (tréner Košíc): "Prvá päťminútovka patrila nám, tlačili sme, ale šance sme nevyužili. Potom sme inkasovali po individuálnej chybe. Zápas sa nám podarilo otočiť v druhej dvadsaťminútovke, v tejto fáze sme boli lepším tímom. V závere sa stala chyba, osobná nedisciplinovanosť niektorých hráčov nás mohla stáť víťazstvo. Vyzdvihol by som výkon prvej päťky."

Milan Hovorka (tréner Žiliny): "Kým sme viedli 1:0, boli sme istejším mužstvom. Potom však domáci vyrovnali a v presilovke pridali druhý gól. Vývoj duelu poznačil fakt, že traja naši obrancovia dostali 10-minútové tresty a pri nízkom počte obrancov to bolo citeľné oslabenie. Nevzdávame sa však a doma chceme dva razy vyhrať."