Žilina - Košice 0:1

ST extraliga - play off - štvrťfinále - tretí zápas: MsHK Žilina - HC Košice 0:1 (0:0, 0:1, 0:0) - stav série 0:3

{+7028,305x180}

ST extraliga - play off - štvrťfinále - tretí zápas:

MsHK Žilina - HC Košice 0:1 (0:0, 0:1, 0:0) - stav série 0:3{+r7030,200x246}

Gól: 26. Kroták (Škovira)
Zmeny: od 41. bez Senka a Minčáka - Košice od II. tretiny bez štvrtého útoku, vylúčení: 5:6 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Mihálik ml. - Mészáros, Galamboš, 3518 divákov

Žilina: Šimonovič - Pozník, Rešetka, A. Novotný, Škorvánek, Schneider, Senko - Kristín, Húževka, Krajči - Kazda, Beran, Kontšek - Šafárik, S. Gron, Gálik - Kelner, Minčák, Mucha
Košice: Sopko - Kledrowetz, P. Frühauf, Topoli, Vorobel, M. Segľa, Fabian - Škovira, Kmiť, A. Kroták - M. Ihnačák, Bulík, Drotár - Hvila, Caban, Šimurda - Rusič, Holečko, Kövér

Úvodnú tretinu začali oba tímy opatrne, ale aj napriek tomu sa slušne zaplnený žilinský zimný štadión nenudil. V 3. min mieril Kontšek spomedzi kruhov iba do betónov Sopka a na konci 9. min strelu toho istého hráča gólman hostí vyrazil. V 12. min zmaril ležiaci Šimonovič výborným zákrokom šancu Cabanovi. V závere prvej tretiny hrali domáci presilovku, puk viackrát poskakoval pred Sopkom, ale gól nepadol.

V 25. min dvakrát netrafil Košičan Šimurda do odkrytej bránky Žiliny, po jeho strelách zvonili iba žŕdky. Vzápätí však zaspala domáca obrana a voľný {+l7032,200x246}priestor pred Šimonovičom využil Kroták na otvorenie skóre. Žilinčania po góle ožili, no onedlho mohli inkasovať druhýkrát, keď Kmiť v 31. min takmer využil Novotného kiks. Na druhej strane zostali nevyužité príležitosti Kelnera, Berana či Gálika.

Tretia tretina priniesla na hokejky domácich viac nervozity a "vlci" sa len ťažko presadzovali cez pozorne hrajúcich hostí, ktorí sa spoliehali najmä na protiútoky. Šimonovič však mužstvo podržal. Najväčšiu šancu na vyrovnanie spálil Kontšek v 46 min, keď sám pred košickou bránkou akciu prekombinoval a záverečná power play bola už iba zúfalým pokusom Žiliny o dosiahnutie aspoň remízy.

Milan Hovorka (tréner Žiliny): "Hostia dnes veľmi dobre bránili. My sme sa prakticky nedostávali na dostrel bránky Košíc. Nemohúcnosť a slabá pohotovosť pri streľbe a zakončení nás nakoniec pripravila o víťazstvo. Som smutný, že sme nevyhrali."

Milan Jančuška (tréner Košíc): "Bolo to dobré dramatické stretnutie, typické pre play off. My sme sa na tento duel dobre pripravili. Pokryli sme stredné pásmo a našou snahou bolo udržať puk čo najďalej od bránky Sopka. Ten navyše všetko, čo k nemu prešlo, pochytal. Pochváliť treba celé mužstvo za taktický výkon. Víťazstvom sme urobili dôležitý krok smerom k postupu do semifinále."