Košice po výhre 4:2 tretím semifinalistom

Hokejisti HC Košice si vo štvrtom štvrťfinálovom zápase poradili s tímom Žiliny a stali sa tretím semifinalistom. O konečnom výsledku rozhodla hlavne záverečná tretina, ktorú hostia vyhrali 3:0

{+7058}

MsHK Žilina - HC Košice 2:4 (1:0,1:1, 0:3) - konečný stav série 0:4, Košice postúpili do semifinále
Góly: 13. Rešetka (Šafárik, S. Gron), 28. Kontšek (Beran, Kazda) - 25. Ihnačák (Drotár), 46. Hvila (Kledrowetz, Šimurda), 52. Kmiť (P. Frühauf, Škovira), 60. Kledrowetz (Škovira, Kroták)
Zmeny: Košice od 21. s Kövérom, Holečkom, Rusičom, vylúčení: 3:3, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Čaprnka - Krpelec, Horínek, 1132 divákov

{+r7032}Zostavy:
Žilina: Šimonovič - Pozník, Rešetka, A. Novotný, Škorvánek, Schneider, Senko - Kristín, Húževka, Krajči - Kazda, Beran, Kontšek - Šafárik, S. Gron, Húňa - Kelner, Gálik, Mucha
Košice: Sopko - Kledrowetz, P. Frühauf, Topoli, Vorobel, M. Segľa, Fabian - Škovira, Kmiť, A. Kroták - M. Ihnačák, Bulík, Drotár - Hvila, Caban, Šimurda

V úvodnej desaťminútovke sa oba tímy dobre strážili. Až na konci desiatej minúty Gron švihom spomedzi kruhov vyskúšal Sopkovu pozornosť. V 13. min vylákal Šafárik gólmana hostí trochu z brány, prihral nabiehajúcemu Rešetkovi, ktorý do odkrytej brány otvoril skóre. Z úvodnej tretiny to bolo všetko a ďalšiu veľkú šancu videli diváci až v 23. min, keď Šafárikov puk prešiel cez Sopka takmer za jeho chrbát. V 25. min sa po rýchlej biliardovej akcii podarilo hosťom vyrovnať, keď Ihnačák zužitkoval Drotárovu prihrávku. O tri minúty však Žilina opäť viedla, keď Beran prihral spoza brány a úplne voľný kapitán Žiliny Kontšek nezadržateľne skóroval. Domáci boli na koni, mali viacero šancí, ale ďalší gól už nepridali. V 45. min nemal ďaleko k vyrovnaniu Šimurda, ale o minútu na to doklepol Hvila v neprehľadnej situácii puk do žilinskej brány a zaistil vyrovnanie. O vedení Košíc rozhodol v 52. min vynikajúcim tečom Kmiť, keď zmenil smer Frühaufovej strely. V závere, keď sa domáci snažili aspoň o vyrovnanie, prišlo zbytočné vylúčenie Kontšeka, na ktoré doplatili domáci 18 sekúnd pred koncom gólom Kledrowetza. Napriek prehre a vypadnutiu z play off vyprevadili žilinskí diváci svojich miláčikov z ľadu skandovaným potleskom.

Milan Hovorka (tréner Žiliny): "Videli sme zápas veľmi dobrej úrovne. Chlapci nepredali svoju kožu lacno. Preťaženosť našej obrany a neskúsenosť hráčov zapríčinili, že súper naše chyby potrestal. Chcel by som chlapcom poďakovať za celú sezónu a za piate miesto. Treba si uvedomiť, že na ceste medzi prvú štvorku extraligy musí žilinský hokej prejsť ešte určitú cestu."

Róbert Spišák (tréner Košíc): "Úvod zápasu sa nám nevydaril. Defenzíva bola v poriadku, naopak ofenzíva za ňou zaostávala, hlavne čo sa týka streľby. Postupne sme zvyšovali tlak a nakoniec to prinieslo úspech. V záverečnej tretine sme dokázali obrátiť nepriaznivý stav a ukončiť tak štvrťfinálovú sériu."