Prvý semifinálový duel pre Duklu

V prvom semifinálovom zápase ST extraligy zdolal víťaz základnej časti na svojom ľade hokejistov Košíc 3:1. Dukla Trenčín tak vedie v sérii 1:0. Druhý semifinálový súboj je na programe už v pondelok.

{+7131,305x180}

ST extraliga - play off - semifinále - prvý zápas:

Dukla Trenčín - HC Košice 3:1 (2:1, 0:0, 1:0) - stav série 1:0

Góly: 6. Zlocha (Hanzal, Kukumberg), 16. Opatovský (Lezo, Fabuš), 44. Starosta (Meszároš, Fabuš) - 18. Vorobel (Kmiť)
Zmeny: Košice od 21. s Rusičom, od 58. so M. Šterbákom, vylúčení: 6:6 na 2 min, navyše: Opatovský 10 min za úder do oblasti hlavy a krku - M. Ihnačák 10 min za napadnutie zozadu, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Jonák - Tvrdoň, Pavlovič, 6150 divákov (vypredané){+r7128,200x249}

Trenčín: Přikryl - Bombic, Heš, Meszároš, Starosta, Šmidriak, Hriňa, Janík, Homer - Hanzal, Kukumberg, Zlocha - Fabuš, Lezo, Opatovský - T. Melichárek, J. Kóňa, V. Král - Kmeč, R. Rehák, M. Kováčik
Košice: Sopko - Kledrowetz, P. Frühauf, Vorobel, Topoli, M. Segľa, Fabian, Nádašdi - Škovira, A. Kroták, Kmiť - M. Ihnačák, Holečko, Kövér - Hvila, Caban, Šimurda - Bulik

Domáci napriek vylúčeniu Bombica už v 32. sekunde vyvinuli očakávaný úvodný tlak a hoci prvú veľkú šancu nevyužil v 6. min hosťujúci Škovira, skóre otvoril na druhej strane elegantne Zlocha. Dukla mala aj ďalšie šance, ale ujala sa až Opatovského delovka do šibenice počas presilovky v 16. min po peknej kombinácií druhého útoku. Ešte do prvej prestávky však pri hre štyroch proti štyrom Vorobel znížil a udržal v súboji potrebné napätie.

Hostia pokračovali v iniciatíve aj na začiatku prostrednej tretiny počas dvoch presiloviek, potom však znova častejšie útočili domáci, šance Kukumberga, Opatovského i niekoľko Meszárošových striel však cieľ nenašlo. Nasadenie v tejto časti bolo nižšie a súperi viedli taktickú partiu s pozorným bránením.

Nástup do tretej tretiny mali Trenčania skvelý, keď v 44. min Starosta delovkou od modrej využil presilovku. Domáci ovládli dianie na ľade a nepúšťali súpera do vážnejších príležitostí. V 50. min Meszároš trafil do žrďky, veľkú šancu nevyužili o chvíľu Lezo s Opatovským a neuspel ani sólovo Melichárek v 55 min. Napriek tomu zaslúžené prvé víťazstvo v sérií zostalo v Trenčíne.

Dušan Gregor (tréner Trenčína): "Teší ma úspešný vstup do série a víťazstvo proti kvalitnému súperovi. Predviedli sme dobrú hru, škoda len, že po dvojgólovom vedení sme dovolili súperovi znížiť. V 3. tretine sme však strelili tretí gól, po ktorom sme už vývoj kontrolovali a nepustili Košičanov do vážnejšej šance. Treba však ostať stále na zemi a musíme sa sústrediť na náročný druhý zápas."

Milan Jančuška (tréner Košíc): "Veľmi dôležitá úvodná tretina nám nevyšla podľa zámerov. Mrzí nás inkasovaný prvý gól po taktickej chybe v našom obrannom pásme a po následnom druhom góle sa nám už hralo dosť ťažko. Strelili sme síce kontaktný gól, ale urobili sme až príliš veľa faulov a v presilových hrách nás domáci prevýšili. Prvé stretnutie nám nevyšlo podľa predstáv, preto sa budeme snažiť podať v druhom zápase iný výkon."