Trenčín deklasoval Košice 7:0

Druhý semifinálový zápas hokejovej ST Extraligy medzi Trenčínom a Košicami mal celkom jednoznačný priebeh. Domáci nasúkali svojmu súperovi 7 gólov a do Košíc cestujú s psychickou výhodou.

{+7142,305x180}

Dukla Trenčín - HC Košice 7:0 (3:0, 2:0, 2:0) - stav série 2:0
Góly: 3. Bombic (Hanzal), 10. Meszároš (Zlocha, Kukumberg), 18. Opatovský (Starosta), 26. T. Melichárek (V. Král, J. Kóňa), 35. V. Král (Kukumberg, Šmidriak), 44. Kukumberg (Zlocha), 57. R. Rehák (M. Kováčik, Kmeč)

Vylúčení: 4:7 na 2 min, navyše Bulik 10 min za napadnutie zozadu, Kmiť (obaja Košice) 5 min + DKZ za napadnutie, presilovky: 4:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: D. Konc - Mášik, Milan Novák, 6150 divákov

Trenčín: Přikryl - Bombic, Heš, Meszároš, Starosta, Šmidriak, Hriňa, Janík, Homer - Hanzal, Kukumberg, Zlocha - Fabuš, Lezo, Opatovský - T. Melichárek, J. Kóňa, V. Král - Kmeč, R. Rehák, M. Kováčik
Košice: Sopko (10. I. Petrík) - Kledrowetz, P. Frühauf, Vorobel, Topoli, M. Segľa, Fabian - Škovira, A. Kroták, Kmiť - M. Ihnačák, Bulik, Kövér - Hvila, Caban, Šimurda - Nádašdi, Holečko, Rusič

{+r7143}Trenčania začali rovnako ako v prvom stretnutí veľmi aktívne a už v 3. minúte viedli po delovke Bombica od modrej čiary - 1:0. Následne mali Košičania výhodu presilovky 4 proti 3, ale poldruhaminútovú výhodu úplne premárnili. V 10. minúte sa v presilovke presadil Meszároš (2:0) a košickí hokejisti prestali klásť odpor. Jedinú šancu hostí, ktorá stála za zmienku, zastavila žrď Přikrylovej bránky tri minúty pred koncom prvej dvadsaťminútovky. Vzápätí využil presilovku za 20 sekúnd Opatovský - 3:0.

V II. tretine pokračoval tlak Dukly, ale Rehák, Kováčik aj Kukumberg vyšli naprázdno. Gól priniesla až kombinácia tretej formácie a zakončenie Melichárka v 26. minúte - 4:0. Výbornú hru Trenčína v presilovkách zvýraznil využitím tretej Král, ktorý na prekonanie Petríka potreboval iba 8 sekúnd výhody.

V 42. minúte sa prvý raz dostala k slovu bránková kamera, ale rozhodca D. Konc gól Košičanov neuznal. O čestný úspech hostí sa takmer postaral Škovira, ale jeho samostatný nájazd v 44. min Přikryl vyrazil. Skóre následne upravili Kukumberg (44. min) a Rehák (57. min.) a Dukla vyhrala jasne 7:0.

Hlasy po zápase:

Dušan Gregor (tréner Trenčína): "S výsledkom aj hrou som maximálne spokojný. Musím však povedať, že z druhého zápasu na domácom ľade som mal trochu obavy. Nastúpili sme naň však s chuťou, hráči boli aktívni a vyšiel nám úvod. O výsledku rozhodla prvá tretina. Do Košíc sme chceli cestovať za stavu 2:0, to nám vyšlo, ale ešte nie je stále koniec. Ďakujem aj vynikajúcemu publiku."

Róbert Spišák (tréner Košíc): "Úvod nám nevyšiel, inkasovali sme dva góly z väčších vzdialeností. Práve preto sme vystriedali branára Sopka. Trenčín nás prevýšil vo všetkých činnostiach, ťažko sme prechádzali cez stredné pásmo a boli sme málo agresívni v defenzíve. Na brankára Přikryla sme vyslali príliš málo striel. Nepodarilo sa nám opäť vrátiť do zápasu."