Trenčín jednou nohou vo finále

I v treťom semifinálovom zápase ST extraligy medzi Košicami a Trenčínom sa zrodilo jasné víťazstvo hostí. Domáci hráči podali veľmi vlažný výkon a svojmu súperovi nekládli takmer žiadny odpor. Prehrali 2:6 !

HC Košice - Dukla Trenčín 2:6 (0:1, 1:3, 1:2) - stav série 0:3
Góly: 26. Caban (Kövér, Segľa), 51. Caban (Segľa) - 20. Meszároš (Fabuš, Opatovský), 23. Kukumberg (Bombic, Hanzal), 32. Král (Kóňa), 37. Kukumberg (Zlocha, Hanzal), 59. Fabuš (Lezo, Opatovský), 60. Král (Melichárek)
Vylúčení: 6:8 na 2 min, navyše: 33. Rusiš 10 min za napadnutie zozadu, 35. Hvila 10 min za nešportové správanie - 24. Janík 10 min za úder do hlavy a krku, 25. Heš 5+DKZ za napadnutie zozadu, 47. Hanzal 5+DKZ za seknutie, presilovky: 2:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Müller - Bednár, T. Orolín, {+r7175,200x249}2000 divákov (vypredané)

Košice: Sopko (32. I. Petrík) - Kledrowetz, P. Frühauf, Vorobel, Topoli, M. Segľa, Fabian - Škovira, A. Kroták, Kmiť - M. Ihnačák, Bulik, Drotár - Hvila, Caban, Šimurda - Kövér, Holečko, Rusič
Trenčín: Přikryl - Bombic, Heš, Meszároš, Starosta, Šmidriak, Hriňa, Janík, Homer - Hanzal, Kukumberg, Zlocha - Fabuš, Lezo, Opatovský - T. Melichárek, J. Kóňa, V. Král - M. Kováčik, R. Rehák, Koložváry

Ideálnu príležitosť streliť po prvý raz v sérii vedúci gól mali v treťom semifinálovom stretnutí Košičania už v úvode. Po závare boli totiž v 34. sekunde vylúčení Bombic a Heš. Košičania však z presilovky piatich proti trom vyťažili len dva pokusy Kledrowetza od modrej čiary. Domáci brankár Sopko musel prvýkrát zasahovať v 6. min, keď ho Zlocha trafil do masky. V 16. min si zasa poradil so strelou Hriňu. V záverečnej minúte úvodnej tretiny v presilovke hostí ho však od modrej čiary prestrelil Meszároš.

V úvode druhej dvadsaťminútovky hrala Dukla opäť presilovku, sekundu pred návratom Škoviru pridal Kukumberg tvrdou strelou druhý gól. Následne mali domáci opäť výhodu presilovej hry piatich proti trom a kontaktný gól strelil zblízka Caban. Následne si Přikryl poradil s delovkou Topoliho, ale po chybe spomínaného hráča sa do dobrej pozície dostal Král a vyhnal Sopka z bránky (32. min - 1:3). V oslabení v 35. min sa zoči voči hosťujúcemu gólmanovi ocitol Šimurda, ale nepochodil. Elitný prvý trenčiansky útok rozobral v 37. min košickú obranu a Kukumberg poistil vedenie vojakov (4:1).

{+l7178}V tretej tretine hrali Košičania opäť presilovku piatich proti trom, tú však nevyužili, ale pri následnej početnej výhode o jedného muža potiahol akciu Segľa, puk sa dostal k Cabanovi a ten ho nasmeroval do odkrytej časti trenčianskej bránky. Košičania sa márne pokúšali vrátiť do stretnutia. Viac ako minútu pred záverečnou sirénou spravil chybu pri hre bez brankára na útočnej modrej čiare Kledrowetz a Fabuš domácu opustenú bránku neminul. Košičania išli do kolien a 26 sekúnd pred koncom Král spečatil tretie víťazstvo Dukly v sérii.

Milan Jančuška (tréner Košíc): "Chceli sme sa vrátiť do série a preto sme potrebovali vyhrať. Opäť, tak ako v predchádzajúcich dvoch zápasoch, sme doplatili na nevyužité presilovky. Už na začiatku sme hrali piati proti trom, takisto v druhej tretine. Zato Trenčín využil každú našu chybičku. Brankár Sopko dostal góly z väčších vzdialeností, zápas mu nevyšiel."

Dušan Gregor (tréner Trenčína): "Možno sa nehral pekný hokej, ale také je play off. Potrebovali sme zvíťaziť, tretie víťazstvo bolo strašne dôležité. Krása hokeja utrpela kvôli množstvu šarvátok a faulov. Pri tom množstve vylúčených sme to dokázali uhrať, som veľmi šťastný. Vedieme 3:0, ale zostávame nohami na zemi."