Trenčín vo finále ! ! !

Trenčianski hokejisti sa stali prvými finalistami ST extraligy keď nad mužstvom HC Košice vyhrali aj vo štvrtom zápase play-off. O jediný gól piatkového stretnutia sa postaral v 14. minúte Fabuš.

{+7188,305x200}

HC Košice - Dukla Trenčín 0:1 (0:1, 0:0, 0:0) - konečný stav série 0:4, Trenčín postúpil do finále
Gól: 14. Fabuš (Lezo, Opatovský)
Bez zmien, vylúčení: 6:4 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: J. Konc - Gajan, M. Grečko, 1700 divákov

Košice: I. Petrík - Kledrowetz, P. Frühauf, Topoli, Vorobel, M. Segľa, Fabian, Šterbák, Nádašdi - Škovira, A. Kroták, Kmiť - M. Ihnačák, Bulik, Drotár - Hvila, Caban, Kövér - M. Slovák, Holečko, Rusič
{+r7189,200x250}Trenčín: Přikryl - Bombic, Heš, Meszároš, Starosta, Šmidriak, Hriňa, Janík, Homer - Melichárek, Koložváry, Zlocha - Fabuš, Lezo, Opatovský - Sivák, J. Kóňa, V. Král - Kmeč, R. Rehák, M. Kováčik

Vo štvrtom semifinálovom stretnutí prišlo v porovnaní s tretím vzájomným duelom k zmenám v zostave oboch tímov. Trenčín nastúpil bez opôr prvého útoku Kukumberga a Hanzala, v domácom tíme dostal v bránke príležitosť po prvý raz v play off od začiatku Imrich Petrík. V útoku mal extraligový debut Martin Slovák z juniorky HC. Práve spomínaný mladík sa v 6. min prezentoval dravým prienikom, ktorému chýbala len koncovka. Prvú vážnejšiu príležitosť pretavil Trenčín na gól. V 14. min sa Fabuš ocitol v ideálnej pozícii a zblízka prekonal Petríka - 0:1. V 17. min sa o vyrovnanie pokúšal Kövér, ale trafil len Přikryla.

Na začiatku druhej tretiny bol Sivák pred košickým gólmanom celkom sám, ale Petrík jeho strelu vyrazil. V 25. min sa po prieniku ocitol hosťujúci Rehák v stopercentnej pozícii, ale trafil len žŕdku. V 35. min pri hre štyroch na štyroch sa Kmiť s Vorobelom dostali do prečíslenia, ale s Kmiťovým pokusom si Přikryl poradil. Na druhej strane vyrazil Petrík v presilovke v 39. min bombu Bombica.

V tretej tretine mal vyrovnanie na hokejke Fabian, lenže v 43. min nevedel, čo s pukom. Do hosťujúcej bránky ho potom nedokázali dopraviť ani Ihnačák s Drotárom a keď Kmiť v 52. min pálil bez prípravy, Přikryl ukázal svoj reflex. Štvrté stretnutie odohrali aktéri bez zbytočnej nervozity, akoby boli obaja zmierení s osudom. Košičania s tým, že semifinálová séria sa pre nich skončila už po štyroch zápasoch, vojaci s tým, že úlohu favorita s prehľadom naplnili. Košičania sa v závere pokúšali vynútiť si aspoň predĺženie, no v power play sa do streleckej príležitosti nedostali. Trenčín postúpil do finále zaslúžene.

Róbert Spišák (tréner HC Košice): "V piatkovom štvrtom vzájomnom stretnutí sme sa dokázali zmobilizovať, ale nášmu zlepšenému výkonu chýbali góly, ktoré sú korením hokeja. Trenčín má kvalitný tím, štyri vyrovnané päťky, v jeho prípade možno hovoriť o kvalite i kvantite. Aj s neúčasťou dvoch takých hokejistov ako sú Kukumberg a Hanzal sa dokázali vyrovnať. Gratulujem súperovi k postupu do finále a prajem Dukle veľa úspechov."

Dušan Gregor (tréner Dukly Trenčín): "Nastúpili sme bez našich opôr Kukumberga a Hanzala, ale tím opäť zabral naplno. Som šťastný, že táto séria je úspešne za nami. Zatiaľ nevieme, s kým sa vo finále stretneme, no budeme mať dosť času na prípravu. Dúfam, že dlhá prestávka nám neuškodí rovnako ako tá medzi štvrťfinále a semifinále. Verím, že do boja o titul vykročíme správnou nohou."