HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Suhrn hlasov trenerov po stretnutiach 1. kola hokejovej extraligy

BRATISLAVA 7. septembra (SITA) - Súhrn hlasov trénerov po stretnutiach 1. kola hokejovej extraligy:

Spišská Nová Ves - Zvolen 0:4
Ján Faith, tréner Spišskej Novej Vsi: "Vedeli sme, že Zvolen má kvalitný káder. Hráčov som pripravil na hru so zabezpečenej obrany a v I. tretine sa to aj darilo. Prísne nariadené vylúčenie v závere I. časti hry bolo rozhodujúce. Zlý úvod II. tretiny to len potvrdil. Aj keď Zvolen vyhral zaslúžene, prehra je krutá, pretože sme si aspoň zaslúžili streliť nejaké góly."
Ján Jaško, tréner Zvolena: "Úvodná tretina bola poznačená z našej strany nervozitou. Aj keď sme ju vyhrali rozdielom gólu, až II. tretina bola podľa mojich predstáv. Dali sme góly a hráči sa upokojili. V poslednej tretine sme už iba kontrolovali svoj náskok."

Poprad - Košice 3:1
Bedřich Brunclík, tréner Popradu: "Rozhodujúca pre vývoj zápasu bola II. tretina, kde sme mali veľmi veľa šancí, ktoré sme však nepremenili. Tak už to chodí. Radšej tie šance nemať, ako mať a nedať. Boli sme za to potrestaní v III. tretine, kde sa nám hra už nedarila a na ľade dominovala totálna bojovnosť hostí."
Peter Slanina, tréner Košíc: "Zaplatili sme nováčikovskú daň. Po našich hrubých chybách sme rýchlo prehrávali 0:3. Keď prídeme hrať do Popradu, nemôžeme mať už v 8. min troch vylúčených hráčov. Toto neskúsené mužstvo si to nemôže dovoliť. Poznačilo to priebeh celého zápasu. V II. a III. tretine sme boli domácim vyrovnaným súperom.

HK 32 VA Liptovský Mikuláš - HC Slovan Harvard 2:4
Ján Hegyi, tréner Lipt. Mikuláša: "Na začiatok sezóny to bol celkom dobrý zápas. Zo začiatku sme hrali pozorne v obrane a vyrážali do rýchlych protiútokov. Potom sme hrali viac ofenzívne, aby sme vyrovnali. V závere sme sa dvoma individuálnymi chybami pripravili o bod. Verím, že sa nám podarí získať ešte dvoch skúsenejších obrancov, aby sa skvalitnila defenzíva a najmä rozohrávka."
Ernest Bokroš, tréner Slovana: "Bolo cítiť, že je začiatok súťaže. Môžem byť spokojný s výkonom svojho mužstva v defenzíve, menej už v útoku, kde mi chýbalo viac priamočiarejších akcií a rýchlejšie zakončenie. Vedeli sme, že musíme si dávať pozor v obrane, lebo Mikulášania sú v útoku veľmi nebezpeční."

HK 36 Skalica - Dukla Trenčín 5:3
Svatopluk Kosík, asistent trénera Skalice: "Zápas na úvod extraligy nebol najhorší. Hralo sa s maximálnym nasadením a bojovnosťou. Škoda veľa faulov, ktoré Jonák nekompromisne trestal. Dvom bodom sme radi a v tomto trende chceme pokračovať. Druhá tretina bola z našej strany najlepšia. Po prvej časti hry sme naordinovali zlepšenie kombinácií, lebo niektorým akciám chýbalo hokejová tvár."
Július Šupler, tréner Trenčína: "Na úvod ligy to nebolo zlé stretnutie. Mrzí ma, že za stavu 2:0 nevyužil samostatný nájazd Györi. Po prvej tretine akoby sa mužstvo uspokojilo a Skaličania prevzali iniciatívu. Dopustili sme sa mnohých chýb, za ktoré sme boli potrestaní. Slovenskému hokeju neprospeje taká vysoká latka, akú nastavili rozhodcovia v tomto zápase. Vo Švédsku sme sa presvedčili, že rozhodcovia reagujú na obdobnú tvrdosť inak. Nemám síce právo k výkonu rozhodcu sa vyjadrovať, ale jednoznačne tento štýl vylučovania slovenskému hokeju neprospeje. Herný prejav v príprave bol iný, lebo sme boli kompletní. Teraz sme sa museli zaobísť a zrejme dlhodobo budeme postrádať zranených Zlochu, Gáboríka a Plevu."

Najnovšie z klubu: New Jersey

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk