HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Povedali po zapasoch 3. kola

BRATISLAVA 12. septembra (SITA) - Súhrn hlasov 3. kola hokejovej extraligy:

Poprad - Liptovský Mikuláš 8:1
Bedřich Brunclík, tréner Popradu: "Chlapci pristúpili k stretnutiu veľmi poctivo. Na čo sme siahli, to nám vychádzalo. Mne sa zdalo, že súper bol indisponovaný a asi preto sa zrodil takýto výsledok. Pravda, až taký rozdiel vo výkonosti nie je."
Ján Hegyi, tréner Liptovského Mikuláša: "Tento zápas sme nemohli vyhrať, lebo sme spravili veľké množstvo chýb, ktoré niekedy nerobíme ani za 5-6 zápasov. Takže výsledok je spravodlivý."

Spišská Nová Ves - Slovan 0:7
Ján Faith (tréner Spišskej Novej Vsi): "V tomto stave a v tomto čase sa nemôžeme rovnať súperom, ktorí budú hrať o titul. Musíme sa zamerať na mužstvá, s ktorými môžeme bodovať a poskytnutú príležitosť náležite využiť".
Ernest Bokroš (tréner Slovana): "Sme spokojní, že sme neinkasovali gól. Pred zápasom sme mali určité problémy zdravotného rázu, preto som chcel, aby hráči súpera nepodcenili a hrali svoju hru. Som spokojný s výsledkom aj s predvedeným výkonom."

Trenčín - Košice 9:2
Július Šupler, tréner Trenčína: "Som rád, že sme vyhrali a potvrdili našu silu a dobrú hru z predchádzajúceho stretnutia v Bratislave. V I. tretine ešte hrali Košice koncentrovane a pomerne nebezpečne, v ďalšej časti hry sme sa však dokázali herne aj strelecky presadiť, čo je pred ďalšími náročnými súbojmi nesmierne dôležité. Zahrali si všetci hráči a teší ma najmä dravosť našich mladíkov. Ukázali, že máme aj v druhom slede hráčov, ktorí vytvoria v mužstve potrebnú konkurenciu. Mrzí ma však zranenie útočníka Opatovského, ktorý má podľa predbežnej diagnózy natiahnuté väzivo v kolene. Dlhodobejšie absentujúci Zlocha bude nám po náročnej operácii ramena chýbať asi tri mesiace."
Peter Slanina, tréner Košíc: "Konečne sme odohrali dobre I. tretinu, potom sme však začali pôsobiť chaoticky a domáci nás zlomili dvoma rýchlymi gólmi v úvode II. tretiny. Veľké množstvo z deviatich gólov sme inkasovali po individuálnych chybách. Dúfam, že aj tento zbabraný zápas bude na niečo dobrý a chcel by som sa ospravedlniť košickým divákom, že sme sklamali na celej čiare."

Skalica - Zvolen 4:4
Ján Jaško (tréner Zvolena): "Spokojní sme aj s bodom. Myslím si, že naše mužstvo má na viac. V mužstve je veľa nových hráčov, ktorých treba naladiť na rovnakú vlnovú dĺžku. Neskorá rozcvička mohla mať vplyv na úvod zápasu, veď do polovice zápasu boli domáci v defenzíve a čakali na naše chyby. Rozhodla využitá presilovka za stavu 3:0, keď strelil gól Plavucha. Potom skóroval Andrašovský a všetko bolo obrátené v náš prospech, čo nás postavilo na nohy. Statočne sme v závere pri päťminútovom treste Andrašovského ubránili remízu. Po Poprade bol toto najťažší zápas, vedeli sme, že Skaličania boli neporazení a hrajú dobre."
Svatopluk Kosík (tréner Skalice) : "Hral sa hokej dobrej úrovne, obe mužstvá hrali zodpovedne v obrane, takže za prvé dve tretiny veľa šancí nebolo. Do 12. min sme mali hru pevne v rukách, ale zbytočnými vylúčeniami sme si skomplikovali situáciu a náskok 3:0 sa rázom stratil. V tretej tretine sa bojovalo o každý meter ľadu. Gól Juríka na 4:2 nás znovu postavil na nohy, ale hernou nedisciplinovanosťou sme stratili bod."

Najnovšie z klubu: Philadelphia

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk