HOKEJ.sk HOKEJ.sk

V Cechach je zatial okolo Plavuchovho prichodu ticho

V Opave by strelca typu Plavuchu potrebovali

BRATISLAVA 20. októbra (SITA) - Po odchode reprezentačného útočníka Vlastimila Plavuchu z tímu vicemajstra HC Košice sa objavilo viacero záujemcov o jeho služby. Podmienkou košického vedenia je, aby bývalý kapitán košického tímu neposilnil ani jedného z konkurentov Košíc v slovenskej hokejovej West extralige. Do úvahy prichádzala slovenská I. liga, účinkovanie v ktorej však Plavucha rezolútne odmietol ako aj zahraničie. Hovorí sa o českej extralige a nemeckom Norimbergu.
"O Vlasta Plavuchu sme mali záujem pred dvoma rokmi. Momentálne sme s ním nerokovali a môžem povedať, že ani nerozmýšľame o jeho pôsobení v Zlíne," povedal pre tlačovú agentúru SITA generálny manažér "beranov" Bohumil Kožela.
Na verejnosť taktiež prenikla informácia o možnej hráčskej výmene s Třincom, kde by bol Plavucha po Jozefovi Daňovi, Ľubomírovi Sekerášovi a Braňovi Jánošovi štvrtým Slovákom. Viac k tomu povedal generálny manažér Třinca Tomáš Herstus: "Informácia o odchode Plavuchu z Košíc je pre mňa úplne nová, a preto k tomu nemôžem zaujať žiadne stanovisko."
Podobné stanovisko poskytol tlačovej agentúre SITA aj športový manažér vítkovíckeho hokejového klubu Valdemar Bednář, o ktorom sa taktiež hovorilo ako o potencionálnom záujemcovi o služby bývalého košického kapitána a kanoniera: "Momentálne vám nemôžem nič povedať. Náš klub v tomto smere nevyvíjal žiadne aktivity." Podľa posledných kuloárnych informácií strelca typu Plavuchu by radi privítali aj v Opave. "Naše postavenie v českej extralige nie je najlichotivejšie a hráča, ktorý dokáže streliť gól, určite potrebujeme. S Plavuchom a Košicami sme zatiaľ nerokovali, ale nevylučujem, že v najbližších dňoch sa to neuskutoční," nechal sa počuť športový riaditeľ opavského hokejového klubu Antonín Plánovský.

Najnovšie z klubu: Trenčín

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk