HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Povedali po zapasoch 7. kola

BRATISLAVA 24. septembra (SITA) - Súhrn hlasov trénerov po piatkových zápasoch 7. kola West extraligy:

VSŽ Košice - VTJ Spišská Nová Ves 3:1 (0:0, 1:0, 2:1)

Hlasy:
Peter Slanina (tréner Košíc): "V prvom rade chcem poďakovať hráčom za nesmiernu bojovnosť. Do mužstva sa vrátili staronoví hráči, je otázkou času, kedy sa dostanú do formy, s pribúdajúcimi zápasmi pôjde ich výkon určite hore. Ak káder doplníme ešte o jedného-dvoch obrancov, mohli by sme byť mužstvo, ktoré je schopné konkurovať hocikomu."

Ján Faith (tréner Sp. N. V.):" Niekedy mužstvo, ktoré hrá lepšie, prehrá. My sme si dnes zápas prehrali na začiatku druhej tretiny, keď sme nevyužili niekoľko príležitostí, a nezužitkovali sme ani niekoľko presiloviek."

Dukla Trenčín - HC ŠKP Poprad 4:4 (2:1, 2:2, 0:1)

Hlasy:
Július Šupler (tréner Trenčína): "S oslabeným tímom sme proti kompaktnému mužstvu Popradu odohrali veľmi ťažké stretnutie. Je na našu škodu, že sme vedenie 4:1 nedokázali udržať, deľbu bodov však považujem za spravodlivú, pretože polovicu stretnutia i v jeho závere boli hostia lepším mužstvom."

Bedřich Brunclík (tréner Popradu): "Diváci videli veľmi bojovné stretnutie, do ktorého obe mužstvá vložili všetko, na čo v súčasnosti majú. Oslabeným domácim musím za ich výkon vyjadriť obdiv. Trúfam si však tvrdiť, že ich vedenie 4:1 zariadil hlavný rozhodca Vrábel. Za tridsaťpäť rokov mojej kariéry sa mi ešte nestalo, že za spadnutie prilby a následný údiv našej lavičky sme boli potrestaní dvojminútovými trestami a museli sme hrať v oslabení troch proti piatim, čo nám na pätnásť minút uštedrilo dokonalé K. O. Potom sme sa spamätali a dostali späť do hry, neboli sme ani ďaleko od víťazstva, remíza je však spravodlivá."

HK 36 Skalica - Slovan Bratislava 6:4 (2:2, 2:2, 2:0)

Hlasy:
Svatopluk Kosík (tréner Skalice): "Od prvého buly sa hral hokej veľmi dobrej úrovne, obe mužstvá mali pekné kombinačné akcie. My sme opäť robili chyby v obrane, preto dva až tri góly idú do kategórie lacnejších. Tretia tretina ukázala výborný hokej, naši hráči siahli na dno svojich síl a po nadšenom výkone zaslúžene dotiahli zápas do víťazného konca. Poďakovanie patrí skalickým divákom, ktorí boli našim šiestym hráčom na ľade."

Ernes Bokroš (tréner Slovana Bratislava): "Zranenia nemali vplyv na herný prejav našich hráčov, ja ako tréner som zodpovedný za výsledky, hráči za výkon. Budem musieť z toho niečo vyvodiť. Na mňa tlačí vedenie, ja na hráčov. Mali sme veľa vylúčených, ale mám teraz len týchto obrancov, tak ich musím točiť. Štyri až päť hráčov by znieslo aké - také kritérium. Je tu veľa hráčov, ktorí by mali potiahnuť Slovan. Nie som spokojný s výkonom mužstva, musím nájsť cestu a spôsob, ako z toho von, lebo dobré slovo už nestačí."

Najnovšie z klubu: Washington

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk