HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Kluby coraz striktnejsie voci hracom

Sheppard nesuhlasil s ponukou Caroliny a ostal nezamestnany

NEW YORK 27. septembra (SITA) - V najprestížnejšej hokejovej súťaži na svete zámorskej kanadsko-americkej NHL už nie je žiadnou novinkou, keď hráč vyjednáva so svojim klubom a stanovuje si vlastné platové podmienky, aby dosiahol čo najvýhodnejší kontrakt. Časy sa však zmenili a vedenia tímov v čoraz väčšej miere nie sú ochotné vyhovieť aj častokrát prehnaným požiadavkám hokejistov.


Tu je niekoľko príkladov hráčov, ktorí svojimi nárokmi nedosiahli požadovaný efekt.


V roku 1995 obranca Grant Jennings odmietol ponuku trojročného kontraktu za 1,6 milióna amerických dolárov od Toronta Maple Leafs. Radšej sa upísal Buffalu Sabres na jeden rok s tým, že gážu vo výške 400 000 dolárov dostane vtedy, ak bude hrať v NHL a 70 000 v prípade, že si zahrá v nižšej súťaži. V drese šablí nastúpil na šesť stretnutí a potom sa v NHL už neobjavil.


Carolina Hurricans sa chcela so svojím pravým krídlom Ray Sheppardom dohodnúť na dvojročnom predĺžení zmluvy za rovnakých platových podmienok (1,7 milióna USD za sezónu). Hráč nesúhlasil a ostal nezamestnaný.


Jima Baxtera, obrancu Oshawy Generals, tímu z nižšej súťaže Ontario League draftoval Boston Bruins v roku 1997 zo 180. miesta a navrhol mu ročný plat 125 000 USD. Baxter v domnienke, že sa mu podarí z kvalít svojho talentu vyťažiť viac vstúpil opätovne do draftu tohto roku, kde si ho na 202. mieste vybrala Carolina, no ponúkla mu nanajvýš rovnako vysoké finančné ohodnotenie ako Boston. Aj v tomto prípade sa hráč prerátal.


Ľavému krídlu Randy Fitzgerladovi z Playmounthu Whalers (OHL) ponúkala Carolina trojcestnú zmluvu s odmenou 10 000 USD, ak ju podpíše. Fitzgerald si vybral inú možnosť. Vstúpil do tohtoročného draftu, kde ho všetky tímy absolútne ignorovali. Neostalo mu nič iné, len hrať naďalej v Playmounthe.


Ako vidieť, prípady neakceptovaných ponúk nemusia vždy dopadnúť podľa želania. Ostáva len dúfať, že podobné nepríjemnosti sa nepritrafia Miroslavovi Šatanovi, ktorý sa zatiaľ na novej zmluve nedohodol s Buffalom Sabres.

Najnovšie z klubu: Slovan Bratislava

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk