HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Povedali po zapasoch 10. kola

BRATISLAVA 1. októbra (SITA) - Súhrn hlasov po piatkových zápasoch 10. kola hokejovej West extraligy (aj s večerným stretnutím Košice - Trenčín):

HK 32 VA Liptovský Mikuláš - ŠKP Poprad 6:3 (3:1, 0:2, 3:0)
Hlasy:
Ján Hegyi (tréner L. Mikuláša): "Čakali sme ťažký zápas, čo sa aj potvrdilo. Stretnutie charakterizovalo množstvo osobných súbojov, na čo sme sa však pripravili. V druhej tretine sme ľahko prišli o dvojgólové vedenie. O našom víťazstve rozhodla lepšia strelecká potencia v záverečnej tretine. Za stavu 6:3 sme kontrolovali hru, aby sme udržali zaslúžené víťazstvo. Ku kvalitnému zápasu prispel aj dobrý výkon rozhodcu Finduru."
Milan Jančuška (tréner Popradu) sa odmietol vyjadriť k zápasu

HKM Zvolen - HK 36 Skalica 9:0 (2:0, 3:0, 4:0)
Hlasy:
Ján Jaško (tréner Zvolena): "Také vysoké víťazstvo nás veľmi teší. Pripravovali sme sa veľmi zodpovedne. Až v druhej tretine sa nám začala dariť aj kombinácia. Moji zverenci sa aj za stavu 5:0 snažili hrať naplno a strieľať ďalšie góly. Ich výkon znesie najnáročnejšie kritériá."
Dušan Žiška (tréner Skalice): "Chlapci mali splniť v prvom rade defenzívne úlohy, ale stal sa pravý opak. Tí najskúsenejší, ktorí mali naše mužstvo udržať na nohách, svoju úlohu nezvládli. Domáci nás predčili v koncovke ale aj na brankárskom poste."

Slovan Bratislava - VTJ Spišská Nová Ves 9:2 (1:1, 6:0, 2:1)
Hlasy:
Ernest Bokroš (tréner Slovana): "Náš výkon v prvej tretine bol otrasný. Niektorí hráči akoby nechápali situáciu, až sa mi zdá, že im je to jedno. Vedenie aj my tréneri rozmýšľame, ako z tejto situácie von. Radi by sme už konečne odvalili to bremeno, ktoré sa s nami ťahá. Takouto hrou by sme proti Vsetínu nemali ani najmenšiu šancu."
Ján Faith (tréner Sp. Novej Vsi): " V prvej tretine videli diváci vyrovnaný hokej, Slovan nehral ako zvyčajne. V druhej časti hry sme mali niekoľko príležitosti, no nepremenili sme ich. Za rozhodujúci moment považujem druhý gól v našej sieti, ktorý padol podľa môjho názoru po ofsajde. Nasledujúce vylúčenie beriem na seba, hráčov som nepustil na ľad, aby si rozhodca uvedomil svoj chybný verdikt. Potom sme sa rozsypali a nakoniec sme boli radi, že sme neprehrali dvojciferne."

VSŽ Košice - Dukla Trenčín 3:4 (2:2, 1:2, 0:0)
Hlasy:
Peter Slanina (tréner Košíc) : "Prehrali sme znovu o gól, na striedačke je to pomaly na infarkt. Vravel som chlapcom za stavu 3:3, že musíme hrať vyložene na istotu, aby nám vojaci neušli a predsa sme inkasovali. V tretej tretine sme mali hru v rukách, vypracovali si veľa šancí, ale šťastie sa od nás odklonilo."
Július Šupler (tréner Trenčína): "Z našej strany to bol dobrý zápas. Mužstvo hralo disciplinovane so snahou získať body a to sa aj podarilo. Aj diváci museli uznať, že vyhral lepší."

Najnovšie z klubu: Florida

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk