Raketovy start Jozefa Stumpela

Premiera Richarda Lintnera v najlepsej hokejovej sutazi sveta

NEW YORK 3. októbra (SITA) - V sobotu pokračovala kanadsko-americká NHL ďalšími zápasmi, v ktorých sa predstavilo aj 10 slovenských hráčov. Najviac sa darilo Jozefovi Stümpelovi, ktorý sa podieľal na oboch góloch Los Angeles v zápase proti Nashvillu. Najprv v úvodnej tretine pri presilovke otvoril skóre a v tretej tretine práve z prihrávky slovenského reprezentanta definitívne rozhodol o víťazstve kráľov Robitaille. Žigmund Pálffy vyšiel tentokrát naprázdno. V drese Nashvillu absolvoval svoju premiéru v NHL trenčiansky obranca Richard Lintner, ktorý si do štatistík pripísal tri strely. Na jedinom zásahu St. Louis v súboji s Phoenixom sa podieľal prihrávkou Michal Handzuš. Ani to však nestačilo a kojoti zvíťazili 2:1. Pavol Demitra si do osobných štatistík pripísal jeden plusový bod. V drese víťaza nenastúpil pre chorobu Radoslav Suchý. Až traja Slováci sa predstavili v súboji Floridy s Washingtonom. Úspešnejší bol napokon Róbert Švehla, ktorého panteri zdolali mužstvo Petra Bondru a Richarda Zedníka tesne 4:3. Slovenský obranca sa na víťaznej ouvertúre podieľal asistenciou na úvodný gól Pavla Bureho, ktorý padol pri presilovej hre. V zápase Tampy s New Yorkom Islanders sa zo slovenských hráčov objavil iba Zdeno Chára. Jeho ostrovania však napokon podľahli domácim 2:4. Víťazný štart do sezóny zaznamenal Marián Hossa. Ottawa vyhrala na horúcom ľade vo Philadelphii na nulu a Hossa zaznamenal jednu strelu.