Suhrn vysledkov utornajsich stretnuti 2. kola EHL

BRATISLAVA 6. októbra (SITA) - V utorok pokračoval 4. ročník Európskej hokejovej ligy ďalšími štyrmi stretnutiami v A a C-skupine. V A-skupine vyšla Slovanu Bratislava vo Vsetíne odplata za prehru 0:5 vo štvrťfinále EHL v ročníku 1997/98. Slovan na Morave zvíťazil po dobrom výkone najmä v prvých dvoch tretinách 3:2. V druhom stretnutí A-skupiny zvíťazil obhajca prvenstva Metallurg Magnitogorsk na ľade rakúskeho Villachu 6:3 a podobne ako Slovan aj ruský tím má na svojom konte dve výhry. Oba kolektívy sa o dva týždne v utorok stretnú v Magniotogorsku v zápase o 1. miesto v skupine. V C-skupine sa z víťazstiev tešili favoriti. Švédsky tím MoDo zdolal nemeckého majstra Mannheim 4:0. Oveľa viac práce mali hokejisti fínskeho majstra TPS Turku v Oslo s nórskym šampiónom Valerengenom. Až gól Kalleho Sahlstedta v tretej minúte predĺženia rozhodol o víťazstve Turku 3:2.

Výsledky:
A-skupina:
Slovnaft Vsetín - Slovan Bratislava 2:3 (0:1, 0:1, 2:1)
Góly a asistencie: 46. Bělohlav (Tesařík), 49. Tesařík (Pardavý) - 4. Cíger (Kapuš, Kolník), 34. Gribko (Cíger, Kapuš), 43. Verčík (Hlinka), vylúčení: 7:7, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Boturlin (Rus.) - Chytil, Rittich (obaja ČR), 2650 divákov.
Vsetín: Čechmánek - Zábranský, Tesařík, Jaškin, Srdínko, Zubíček, Suchý - Pardavý, Dopita, Bělohlav - Mařák, Stantien, Paroulek - Kucharczyk, Žajgla, Vozdecký.
Slovan: Biegl - Gribko, Mosnár, Ľ. Višňovský, Babka, Hecl, Búřil - Kolník, Kapuš, Cíger - Iljin, Lipiansky, Pankov - Hlinka, Rataj, Verčík.

EC Heraklith Villach - Metallurg Magnitogorsk 3:6 (0:3, 1:2, 2:1)
Góly a asistencie: 36. Salfi (Unterluggauer), 45. Kowalczyk (Searle, Linder), 53. Schurian (Linder) - 2. Karpov (Prochorov, Tertyšnyj), 5. Kudinov (Karpov), 10. Petrakov (Sokolov, Popov), 31. Kudinov (Prochorov, Tertyšnyj), 32. Petrakov (Ražin, Popov), 53. Bec (Stepanov), vylúčení: 7:6, navyše: Donnelly na 5+DKZ - Mikulčik na 5+DKZ, Nikulin na 10+DKZ, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Bertolotti (Švajč.) - Haas, Labitzke (obaja Rak.), 3000 divákov.

C-skupina:
MoDo Hockey - Adler Mannheim 4:0 (0:0, 0:0, 4:0)
Góly a asistencie: 46. Öberg (H. Sedin, D. Sedin), 55. Hedin (Söderberg, Salomonsson), 56. D. Sedin (Weinhandl), 58. Salomonsson (Söderberg), vylúčení: 7:16, navyše Wieland na 10 minút, Stanton (obaja Mannheim) na 10+DKZ, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Johnsen (Nór.) - Andersson, Naslund (obaja Švéd.), 1473 divákov.

Valerengen IF - TPS Turku 2:3 po predĺžení (1:1, 0:0, 1:1 - 0:1)
Góly a asistencie: 7. Brummer (Englund), 52. Brummer (Fjeldstad, A. Olsen) - 6. Kallio (Keskinen), 44. Vahalahti (Virta), 63. Sahlstedt (Virta, Vahalahti), vylúčení: 6:2, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Lärking (Švéd.) - Kronborg, Lutchke (obaja Nór.), 1845 divákov.