HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Povedali po zapasoch 14. kola WEST Extraligy

ŠKP Poprad - Dukla Trenčín 4:3 (1:1, 1:2, 2:0)

Milan Jančuška (asistent trénera ŠKP Poprad): "Bol to veľmi ťažký zápas, v ktorom sme sa opäť nevyvarovali niekoľkých zbytočných chýb. Chlapcom musím poďakovať za to, že sa im podarilo zvrátiť priebeh stretnutia."

Július Šupler (tréner Dukly Trenčín): "Bolo to dobré stretrnutie. Škoda, že za stavu 2:3 sme nevyužili niekoľko gólových príležitostí. Zlé striedanie a gól v oslabení nás pripravili o lepší výsledok."


VTJ Spišská Nová Ves - HC VSŽ Košice 5:0 (1:0, 2:0, 2:0)

Hlasy:
Jan Faith (tréner Sp. Novej Vsi): Som rád, že sme zvíťazili tak presvedčivým výsledkom. Mrzí ma záver stretnutia. Zákrok na Barinku, po ktorom má zlomený nos, ohodnotil rozhodca desaťminutovým trestom pre postihnutého hráča. Zápas mal podľa mňa dobrú úroveň a dosiahli sme zaslúžené víťazstvo.

Peter Slanina (tréner Košíc): Prehrali sme už aj iné zápasy a vyšším rozdielom, no hráčom som nemohol nič vyčítať. Dnes to však z ich strany bola neochota odovzdať maximum a dať do hry srdce. Víťazstvo domácich je zaslúžené.


HK 32 Liptovský Mikuláš - HKM Zvolen 3:2 (1:0, 2:0, 0:1):

Ján Hegyi (tréner L. Mikuláša):
"Veril som, že proti lídrovi súťaže sa hráči vypnú, čo sa mi aj potvrdilo. Po dvoch tretinách mohlo byť rozhodnuté, pretože sme mali príležitosti na zvýšenie trojgólového náskoku. V záverečnej tretine sme aj z podvedomého strachu umožnili súperovi znížiť. Ale myslím si, že zaslúžené víťazstvo sme si nakoniec udržali."

Ján Jaško (tréner Zvolena):
"Každá séria má svoj koniec. Dve tretiny sme neprodukovali svoju typickú hru a až záverečná časť bola podľa mojich predstáv. Domáci však využívali naše chyby na rýchle protiútoky. Na výsledku sa prejavili aj naše nepremenené šance zo záveru."


Slovan Bratislava - HK 36 Skalica 3:1 (1:0, 0:0, 2:1):

Ernest Bokroš (tréner Slovana):
"V tejto fáze je pre nás každé stretnutie ťažké, preto si víťazstvo cením. O našej aktivite svedčí 62 striel na bránu súpera, no mrzí ma, že sme strelili iba tri góly. Trochu som nahnevaný na zbytočné fauly, ktoré nám v záverečnej tretine takmer pripravili drámu. Prečo som od začiatku nepostavil Iľjina a Hlinku? V prípade ruského hokejistu to bol menší protest z mojej strany proti tomu, že nehrá to, čoho je schopný. Hlinkovi stále hľadáme miesto v zostave.

Svätopluk Kosík (asistent trénera Skalice):
"Nezahrali sme svoj štandard, najmä v prvej tretine mali naši hráči pred Slovanom veľký rešpekt. Teší ma fakt, že sme so silnejším súperom dokázali dve tretiny hrať vyrovnanú partiu. Veľkú zásluhu má na tom náš brankár Lipovský, ktorý nás dnes svojimi zákrokmi podržal. V záverečnej tretine sme sa snažili vyrovnať, ale zbytočné fauly naše úsilie zmarili. Dnes vyhral vyzretejší tím."

Najnovšie z klubu: Detroit

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk