HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Povedali po zapasoch 16. kola WEST Extraligy

BRATISLAVA 17. októbra (SITA) - Súhrn hlasov trénerov po stretnutiach 16. kola hokejovej West extraligy:

VSŽ Košice - HK 36 Skalica 2:2 (0:1, 2:1, 0:0)
Peter Slanina (tréner Košíc): "Košice nebudú bodovať, ak nebudú dávať góly. Dvakrát sme netrafili prázdnu bránku. Nepochopím, ako môže pri sólovom nájazde hráč netrafiť ani bránku. Na šance sme boli jednoznačne lepší. Keby sme mali viac šťastia, body by zostali doma."
Dušan Žiška (tréner Skalice): "Dnes videli domáci dramatické stretnutie s obrovskými chybami v obranných činnostiach u oboch mužstiev. V oboch tímoch zlyhali strelci, dokonca brankár Dragan si "musel" dať sám gól."

HKM Zvolen - ŠKP Poprad 0:0
Ján Jaško (tréner Zvolena): "Nastúpili sme po prvýkrát so štyrmi kompletnými pätorkami a trvalo nám celú prvú tretinu, kým si na to hráči zvykli. Od druhej sme prebrali iniciatívu a o našom víťazstve sme mohli rozhodnúť v presilovej hre, keď bol Poprad oslabený o dvoch hráčov v záverečnej tretine. Bol to súboj brankárov. "
Milan Jančuška (tréner Popradu):" Musím pochváliť všetkých hráčov za bojovný výkon, škoda našich nepremenených šancí. Inak by sme si odvážali dva body. "

HK 32 VA Liptovský Mikuláš - VTJ Spišská Nová Ves 4:2 (0:0, 2:2, 2:0)
Ján Hegyi (tréner L. Mikuláša): "Podali sme slabší výkon, ale získali sme dôležité dva body. V zápase sme sa dlho hľadali. O výsledku nakoniec rozhodol novozložený tretí útok, ktorý dal 3 góly."
Vladimír Klinga (asistent trénera Sp. N. Vsi): "Do druhej tretiny sme stačili držať krok so slabo korčuľujúcimi domácimi, nedokázali sme však dať rozhodujúce góly, ktoré by nás posunuli k víťazstvu."

Slovan Bratislava - Dukla Trenčín 5:3 (0:1, 1:1, 4:1)
Ernest Bokroš (tréner Slovana): "Po stretnutí v Liptovskom Mikuláši sme odohrali opäť kvalitné stretnutie, i keď sa nám nedarilo, pretože viazla herná kombinácia. Vydreté víťazstvo si cením, pretože v tomto období sú pre nás dôležitejšie víťazstvá ako predvedená hra. Opäť sme vyslali na súperovho brankára viac ako 50 striel, šťastie sa k nám priklonilo až v poslednej tretine, keď sme prelomili streleckú smolu.
Pred zajtrajším odletom do Magnitogorska na zápas v EHL sme mali k dispozícii dve videokazety zo zápasov nášho súpera. Pozreli sme finálový zápas Superpohára s Ambri Piotta a stretnutie EHL s Villachom. Magnitogorsk patrí medzi najlepšie mužstvá v Európe, je to korčuliarsky i technicky veľmi vyspelý tím, jediným slabším článkom je brankár. Napriek nedostatku informácii o súperovi dúfam, že podáme kvalitný výkon a pokúsime sa prekvapiť."
Július Šupler (tréner Trenčína): "Osobne si myslím, že to bolo dobré stretnutie. My sme si ho prehrali v tretej tretine, keď sme v oslabeniach nedokázali dvakrát vyhodiť puk , čo súper využil a stretnutie zlomil vo svoj prospech. S výkonom mojich hráčov som nadmieru spokojný. Do 50. minúty hrali disciplinovane a podľa pokynov. Najslabším článkom bol dnes hlavný rozhodca. Otvorene poviem, že ovplyvnil celé stretnutie. Nestalo sa to prvýkrát, ale arbitri s podobnými výkonmi nám kazia celoročnú tvrdú prácu. Dnes sme hrali šestnásť minút v oslabení. Ja som v profesionálnom hokeji už dvadsať rokov a viem, že keď je niečo zlé, nemôžeme sa tváriť, že to neexistuje."

Najnovšie z klubu: San Jose

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk