Frölunda získala titul, Chára so striebrom

Frölunda - Färjestad 1:0 po predĺžení (0:0, 0:0, 0:0 - 1:0) - konečný stav série 4:1, Frölunda získala titul

Frölunda HC zvíťazila v piatom finálovom stretnutí play off švédskej hokejovej elitserien, keď na domácom ľade v Göteborgu zdolala Färjestad BK 1:0 po predĺžení a celú sériu vyhrala 4:1. O výsledku stretnutia sa rozhodlo až v nadstavenom čase, keď v 63. minúte zabezpečil titul pre Frölundu tridsaťštyriročný veterán Niklas Andersson. Odchovanec Frölundy, ktorý pôsobil dlhé roky v nižších zámorských súťažiach a v NHL odohral 165 zápasov, dorazil strelu fínskeho reprezentanta Samiho Sala.

"Fantastický záver. Počujete to? To sú naši fantastickí fanúšikovia," povedal po zápase Andersson.

Slovenský reprezentant v drese Färjestadu Zdeno Chára sa do štatistík stretnutia nezapísal. Opora nového majstra a kapitán Ottawa Senators Daniel Alfredsson strelil v štrnástich zápasoch play off dvanásť gólov, čím prekonal historický rekord švédskej najvyššej súťaže Rickarda Wallina z roku 2001.

Oporou hosťujúceho mužstva bol opäť reprezentačný brankár a najlepší gólman MS 2003 vo Fínsku Henrik Lundqvist, ktorý zlikvidoval všetkých 25 striel súpera a vychytal svoju šiestu nulu v play off. Färjestadu nestačilo na víťazstvo ani 47 zásahov švajčiarskeho reprezentačného gólmana Martina Gerbera. Frölunda získala svoj druhý titul počas troch rokov. Andresson bol pri titule Frölundy aj pred troma rokmi, ktorý bol pred tím z Göteborgu prvým po 38 rokoch. Färjestad prehral tretie finále v rade, keď v roku 2002 sa radoval z titulu.

Výsledok - finále:
Góly: 63. Andersson, 12 044 divákov
Slovenský reprezentant Zdeno Chára (Färjestad) sa v zápase do štatistík nezapísal