Štvrtkové prípravné zápasy NHL: Dva góly Bondru

Výsledky štvrtkových prípravných stretnutí pred štartom nového ročníka zámorskej hokejovej NHL: Atlanta - Florida 3:4 - za Atlantu skóroval dvakrát Peter Bondra

Atlante nestačili ani Bondrove góly a Hossova premiéra
Atlanta - Florida 3:4 (1:0, 1:3, 1:1)

{+r416}Ani dva góly Petra Bondru a pomer striel 54:19 nestačili Atlante na víťazstvo nad Floridou v premiérovom domácom prípravnom zápase, klub z Georgie prehral 3:4 a Thrashers v doterajších štyroch dueloch pred novou sezónou ešte nevyhrali.

Stretnutie bolo poznačené častými vylúčeniami, vďaka čomu dochádzalo k množstvu gólových príležitostí. Domáci však boli v koncovke často bezzubí. Peter Bondra skóroval za domácich dvakrát, druhý gól prišiel 1:52 min pred koncom zápasu. Tridsaťsedemročný Slovák bol veľmi aktívny, na floridských brankárov Luonga a Pelletiera vyslal počas 20:19 min svojho pobytu na ľade až 14 striel, prvú už po 9 sekundách hry.

Domáci išli v 14. min Holíkom do vedenia, ale v úvode druhej časti hry vyrovnával strelou z kruhov na vhadzovanie Juraj Kolník, pre ktorého to bol premiérový gól v príprave. Hostia pridali ešte ďalšie dva góly a viedli už 3:1. Bondra strelou zápästím následne znížil, ale hostia opäť odskočili. Bondrovi sa podarilo v závere znova zdramatizovať zápas, ale Pelletier v poslednej minúte predviedol skvelé zákroky a domácim nedovolil vyrovnať.

{+l4868}Bondra si okrem dvoch gólov a 14 striel pripísal do štatistík aj 2 trestné minúty. Premiéru v drese Atlanty absolvoval pred domácimi fanúšikmi Marián Hossa. Odchovanec trenčianskeho hokeja sa pokúsil vystreliť sedemkrát a sedel raz aj na trestnej lavici. Vyšší päťminútový trest dostal aj tretí Slovák v drese Atlanty Ronald Petrovický, ktorý sa v prvej tretine pobil s hosťujúcim Robertsom.

Aj ďalší slovenskí hokejisti sa vo štvrtkových zápasoch zapísali do štatistík vylúčeniami. Na trestnej lavici sedeli Martin Cibák z Tampa Bay, ktorá prehrala v Caroline 2:5, Tomáš Kopecký z Detroitu, Radoslav Suchý z Columbusu i Peter Ölvecký z Minnesoty. Bez zápisu v štatistikách skončil v neúspešnom zápase s Torontom (3:4) Marcel Hossa z Montrealu. Jeho spoluhráč Richard Zedník tentoraz s ďalšími hviezdami Habs odpočíval.

Rovnako pauzoval aj Marián Gáborík z Minnesoty, ktorý si doliečuje zranenie slabín. Ďalší Slovák v drese divochov Peter Ölvecký mohol uchovať šancu svojho tímu na úspešný výsledok s Chicagom, ale v poslednej sérii samostatných nájazdov nepremenil svoj pokus a hostia sa po úspešnej strele Vorobijeva tešili z víťazstva. Na zápas Columbus - Detroit (3:2 pp) nebude v najlepšom spomínať obranca Radoslav Suchý. Popradčan si v druhej tretine zranil chrbát a v súboji sa už potom neobjavil.

Výsledky - prípravné zápasy NHL:
Carolina - Tampa Bay 5:2 (2:0, 2:2, 1:0)
Góly: 3. Larose (sam. nájazd), 6. Richmond, 26. a 60. Vašíček, 31. Boulerice - 26. Afanasenkov, 38. Sydor

Góly: 14. Holík, 33. a 59. BONDRA - 24. J. KOLNÍK, 28. a 34. Weiss, 41. Stewart

Columbus - Detroit 3:2 po predĺžení(1:0, 1:1, 0:1 - 1:0)
Góly: 18. Motzko, 21. Lindström, 65. Brule - 22. Lang, 60. Mowers

Toronto - Montreal 4:3 (1:1, 3:0, 0:2)
Góly: 15. McCabe, 24. a 40. Wellwood, 35. Thomas - 17. Bulis, 45. Plekanec, 60. Dagenais

Minnesota - Chicago 2:3 po sam. nájazdoch (1:0, 0:1, 1:1 - 0:0, 0:1)
Góly: 18. Chouinard, 52. Burns - 30. Lee, 43. Vorobijev, 71. Vorobijev (rozhodujúci sam. nájazd)