HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Kanada na Loto Cup aj so Zvolenčanom Bonnim
zdroj:

Kanada na Loto Cup aj so Zvolenčanom Bonnim

Výber Kanady vytvoria na budúcotýždňovom turnaji Loto Cup v Piešťanoch prevažne hráči zo švajčiarskej ligy. Kanaďania nemôžu použiť hokejistov z nemeckej DEL, ktorá nemá v decembri prestávku

Výber Kanady vytvoria na budúcotýždňovom turnaji Loto Cup v Piešťanoch (15.-17. decembra) prevažne hráči zo švajčiarskej ligy. Kanaďania nemôžu použiť hokejistov z nemeckej DEL, ktorá nemá v decembri prestávku.

Do výberu trénerov Marca Habscheida a niekdajšieho skvekého útočníka Kirka Mullera sa dostal aj obranca HKm Zvolen Ryan Bonni. Jednotkou v bránke by mal byť skúsený Corey Hirsch, ktorý už má striebro zo ZOH 1994 v Lillehammeri. Rovnaký kov z Nórska vlastní aj Mark Astley, štart v NHL má na svojom konte celkovo 13 hráčov. Útočník Eric Perrin zo švajčiarskeho Bernu je s Tampou Bay zatiaľ posledným držiteľom Stanleyho pohára.

Nominácia Kanady na turnaj Loto Cup v Piešťanoch:
Brankári: Corey Hirsch (Malmö/Švéd.), Mike Smith (Iowa/AHL)
Obrancovia: Matt Kinch (Langnau/Švajč.), Ryan Bonni (Zvolen), Cory Murphy (Lugano/Švajč.), Sean Blanchard (Zürich/Švajč.), Kevin Bolibruck (Tampere/Fín.), Jason York (Lugano/Švajč.), Mark Astley (Bazilej/Švajč.)
Útočníci: Eric Perrin (Bern/Švajč.), Josh Holden (Fribourg/Švajč.), Domenic Pittis (Kloten/Švajč.), Ryan Savoia (Miláno/Tal.), Rhett Gordon (Cortina/Tal.), Glen Metropolit (Lugano/Švajč.), Jan Alston (Zürich/Švajč.), Yves Sarault, Jason Krog (obaja Ženeva/Švajč.), Cory Larose (Langnau/Švajč.), Brandon Reid (Rapperswil/Švajč.), Ryan Gardner (Lugano/Švajč.)
Tréneri: Marc Habscheid a Kirk Muller.

TIPUJTE LOTO CUP! 

Najnovšie z klubu: Nitra

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk