HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Junas dostal stop na štyri zápasy!
zdroj:

Junas dostal stop na štyri zápasy!

Vladimíra Paštinského zatiaľ potešili výkony Stana Grona, sklamaný je z hry skúsených Zvolenčanov a Nitra - Skalica je podľa neho zatiaľ najlepšou sériou

Hráč bratislavského Slovana Peter Junas dostal za svoj tvrdý zákrok voči košickému obrancovi Jurajovi Kledrowetzovi v {+l15303}druhom zápase série Košice - Slovan od disciplinárnej komisie Pro Hokeja trest štyroch zápasov nepodmienečne. Pripomeňme, že Kledrowetz má po údere Junasa zlomený nos a podvrtnutú krčnú chrbticu.

„Vzhľadom na závažnosť tohto zákroku sme sa rozhodli konať. Hráč Junas dostal trest už v hre a teraz sme mu udelili nepodmienečný zákaz štartu na štyri stretnutia,“ povedal riaditeľ Prohokeja Vladimír Paštinský pre www.hokej.sk.

A ako vníma predseda Pro-hokeja doterajší priebeh play-off?

„S výnimkou Slovana som navštívil všetky štadióny a musím povedať, že najlepší hokej sa hrá v sérii Nitry so Skalicou. Tieto zápasy majú skutočne vysokú úroveň. Enormnú snahu o víťazstvá prejavila aj Dukla Trenčín, ale jej hráči sa zatiaľ trápia v koncovke. Poprad v{+r15321,200x246}ýborne bráni a spolieha sa na výbornú kombináciu skúseného útoku Pavličko, Škovira, Kroták,“ hodnotí Paštinský.

„Najjasnejší priebeh má séria Košíc a Slovanu. Nedokážem si vysvetliť, prečo hrajú Bratislavčania tak slabo, ale vo štvrťfinále na svojho súpera nestačia. Sklamaný som ale najmä z výkonov Zvolena. Hráči HKM nedokázali nadviazať na výborný záver základnej časti a podávajú len podpriemerné výkony. Najmä skúsení hokejisti ako Bartek, Weissmann, či Cibuľa určite zaostávajú za svojimi schopnosťami. Zvolen ale hrá zle ako celý tím. Žilina má veľmi vysokú taktickú úroveň a opiera sa o výkony brankára Lipovského. Ja osobne chválim najmä Stana Grona, pretože ten sa veľmi zlepšil a hrá skutočne skvele.“

Najnovšie z klubu: Zvolen

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk