HOKEJ.sk HOKEJ.sk

O terminoch dohravok I. ligy nerozhodli

ZVOLEN 16. decembra (SITA) - V stredu sa vo Zvolene stretli na valnom zhromaždení Združenia oddielov a klubov I. ligy zástupcovia hokejových oddielov hrajúcich druhú najvyššiu slovenskú súťaž. Na rokovaní sa zástupcovia klubov stretli s prezidentom SZĽH Jurajom Širokým. Hokejový prezident informoval predstaviteľov ZOK-u o aktivitách zväzu na najbližšie obdobie. V ďalšom priebehu rokovali zástupcovia klubov o financovaní ligy.
"Poznali sme stanovisko ZOK-u extraligy. Extraligové kluby nechcú, aby sme sa podieľali na vzniku spoločnosti Pro hockey. My sa do tejto spoločnosti tlačiť nebudeme, a preto sme rokovali o ďalšom postupe. Do najbližšieho zasadnutia, ktoré sa uskutoční 12. januára, by mali členovia správnej rady predložiť nejaký návrh. Rozmýšľame nad viacerými návrhmi, pravdepodobne vytvoríme vlastnú spoločnosť," povedal prezident ZOK-u I. ligy Miroslav Cina. Na zasadnutí sa malo rozhodnúť aj o osude neodohratých stretnutí 20. a 21. kola I. hokejovej ligy Humenné - Prievidza a Banská Bystrica - Humenné, ktoré sa neuskutočnili pre ochorenie hráčov humenského HKm, a zápasu 24. kola Prievidza - Dubnica, ktoré sa nehralo pre poruchu elektrického zariadenia na zimnom štadióne.
"Zatiaľ je jasný iba jeden termín, zápas Prievidza - Dubnica sa uskutoční 3. januára o 17.00 h. Hrať sa nebude v Prievidzi, ale v Dubnici. Na ďalších termínoch dohrávaných zápasov sa musia dohodnúť predstavitelia zainteresovaných klubov do piatku 18. decembra," povedal Miroslav Cina.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: SHL

Pozri viac

ProFutbal.sk