Satan dosiahol v troch zapasoch sest bodov

Dominik Hasek sa stal rekorderom v pocte vitazstiev v historii klubu

NEW YORK 4. novembra (SITA) - V utorok sa hrali v zámorskej NHL štyri stretnutia. Zo slovenských hráčov sa predstavil len Miroslav Šatan v drese Buffala Sabers. Ten svojimi výkonmi potvrdzuje, že je vo výbornej forme, keď už v treťom zápase za sebou zaznamenal dva body. Gólom a asistenciou prispel k víťazstvu "šablí" nad Bostonom 4:2. Dostal sa tak do prvej tridsiatky najproduktívnejších hráčov, keď si doteraz v desiatich stretnutiach pripísal na svoje konto dva góly a osem asistencii. V tomto dueli zaznamenal okrem bodových zápisov štyri strely na bránu a dve trestné minúty. Šatanov tímový kolega brankár Dominik Hašek dosiahol 157. výhru v drese Buffala, čím sa stal brankárom s najvyšším počtom víťazných zápasov v histórii klubu. "Vedel som o tom, že sa môžem stať rekordérom a samozrejme ma to teší, že sa tak stalo. Je to výborný pocit, no dôležitejšie je, že sme zdolali nášho veľkého rivala v divízii", poznamenal po stretnutí "Dominátor", ktorý prekonal klubový rekord Dona Edwardsa. V Pittsburghu, kde domáci "tučniaci" prehrávali s Philadelphiou v dvanástej minúte zápasu už 0:3 sa nakoniec zrodila remíza 4:4. Domáci ešte v prvej tretine znížili gólmi Maxima Galanova a Jaromíra Jágra v priebehu siedmich sekúnd na 2:3 a päť minút pred koncom riadneho hracieho času Galanov svojim druhým gólom vyrovnával na konečných 4:4. V mužstve hostí si vylepšil bilanciu Eric Lindros jedným gólom a dvoma asistenciami a priblížil sa v tabuľke produktivity na vedúceho Jágra. Ten má na svojom konte sedemnásť bodov (štyri góly, trinásť asistencii), kým Lindros o jeden menej (deväť gólov, sedem asistencií). Lindros je však spolu s Billom Guerinom z Edmontonu najlepším strelcom v doterajšom priebehu NHL. V ďalších stretnutiach sa bodovo presadil najmä Theoren Fleury, ktorý gólom a dvoma asistenciami dopomohol k prekvapivému víťazstvu Calgary v Detroite 5:2.