HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Novým členom Siene slávy slovenského hokeja Rudolf Tajcnár
zdroj:

Novým členom Siene slávy slovenského hokeja Rudolf Tajcnár

Sieň slávy slovenského hokeja bude mať od soboty dvadsaťjeden členov

Sieň slávy slovenského hokeja (SSSH) bude mať od soboty dvadsaťjeden členov. Novým laureátom sa počas slávnostného galavečera Zlatý puk v hoteli Crowne Plaza v Bratislave stane v kategórii hráči in memoriam bývalý skvelý obranca Rudolf Tajcnár.

Rodák z Bratislavy (nar. 17. marca 1948) pôsobil počas svojej kariéry v dresoch Slovana Bratislava, Dukly i VSŽ Košice, Maine Marines, Spokane, Ambri Piotta a dve stretnutia odohral aj za Edmonton Oilers, ktorý v tom čase hrával vo WHA. V reprezentácii ČSSR odohral "Slon" 54 stretnutí, v ktorých zaznamenal 9 presných zásahov a v najvyššej domácej súťaže vo viac ako 300 dueloch nastrieľal 63 gólov.

V roku 1972 bol členom výberu, ktorý v Prahe vybojoval titul majstrov sveta, a zo zimných olympijských hier 1972 v Sappore má bronzovú medailu. So Slovanom vybojoval v roku 1973 prestížny Spenglerov pohár. Jeden z najlepších obrancov svojej éry vytvoril spoločne s Milanom Kuželom jednu z najkomplexnejších obranných dvojíc. Ocenenie za Rudolfa Tajcnára, ktorý zomrel vlani v lete, preberie jeho dlhoročná družka, pani Kockášová.

V SSSH už 21 členov - zoznam členov

Zoznam členov Siene slávy slovenského hokeja:

Od roku 2002: Stan Mikita, Peter Šťastný, Vladimír Dzurilla, Jozef Golonka, Ján Starší, Ladislav Troják, Michal Polóni, Ladislav Horský, Václav Nedomanský, George Gross
Od roku 2003: Ján Jendek, Vojtech Okoličány, Miroslav Červenka, Rastislav Jančuška
Od roku 2004: Vincent Lukáč, Karol Fako, Milan Kužela, František Gregor
Od roku 2005: Jaroslav Walter, Igor Liba
Od roku 2006: Rudolf Tajcnár

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk