Pavol Demitra opat skoroval

NEW YORK 6. novembra (SITA) - Vo štvrtok pokračovala najvyššia zámorská hokejová súťaž NHL štyrmi stretnutiami. V Los Angeles síce pre zranenie nenastúpil Jozef Stümpel, no v mužstve hostí sa predstavili hneď dvaja Slováci a to Pavol Demitra a Michal Handzuš. Keď Sean O´Donnell na začiatku druhej tretiny fauloval centra St. Louis Pierra Turgeona, mali hostia prevahu už o dvoch mužov. Túto výhodu sa po trinástich sekundách podarilo využiť práve Pavlovi Demitrovi, ktorý dal svoj piaty gól v sezóne. Slovenský hokejista prekonal nováčika v bránke Kings Manny Legaceho, keď vystrelil bez prípravy po prihrávke spoluhráča Scotta Younga. Okrem tohto streleckého pokusu mal po stretnutí Demitra na svojom konte ešte ďalšie dva, no oba neúspešné. Druhý gól bluesmanov padol opäť v presilovke. O necelé dve minúty skóroval Al MacInnis a vyrovnal stav zápasu na konečných 2:2.
Senátori z Ottawy privítali na svojom ľade pittsburghských tučniakov. O osude tohoto stretnutia rozhodol svojím prvým gólom v sezóne Čech Ján Hrdina, keď tečovanou strelou zvýšil pomedzi betóny brankára Damiana Rhodesa na 3:2 pre hostí. Na konečnom víťazstve Penguins 4:2 mal opäť leví podiel Jaromír Jágr, ktorý si pripísal na svoje konto ďalšie dva body za gól a asistenciu.
V zápase New York Islanders - Carolina Huricanes stratili domáci hokejisti trojgólové vedenie z prvej tretiny a podľahli svojmu súperovi 3:6. Hostia zahrali skvele predovšetkým v poslednej časti hry, keď zaznamenali v priebehu 12 minút 4 góly.
V Bostone dal Dmitrij Christič svoj 200-stý gól v kariére a zaznamenal aj jednu asistenciu, čím pomohol domácim Briuns k víťazstvu nad tímom Toronto Maple Leafs v pomere 4:1 . Bolo to iba druhé víťazstvo medveďov v posledných 11-tich meraniach síl týchto dvoch celkov.