Predohravka 29. kola hokejovej extraligy - Poprad-Kosice 4:2

Predohrávaný zápas 29. kola WEST Extraligy

HC ŠKP Poprad-HC VSŽ Košice 4:2 (1:0, 2:1, 1:1)

Úvod televíznej predohrávky bol svižný, no bez výraznejšej gólovej príležitosti. Až v polovici prvej časti hry pohrozil prvý podtatranský útok a po ňom i Kuľha. Vytúžený gól v bránke Dragana však padol až zo Škovírovej hokejky, 114 sekúnd pred koncom prvej tretiny. Po 22 sekundách v úvode druhej tretiny potešil opäť domácich Pavličko. To dosť zaskočilo hostí a tí vyskúšali Šimonoviča Pucherom až v 38. minúte. Ten ho ešte neprekonal, no Šimko o minútu neskôr so šťastím už áno. Neprešlo však ani 30 sekúnd a opäť Škovírovou zásluhou to bolo pre policajtov veselšie. Do záverečnej dvadsaťminútovky nastúpili hsotia bez prvého útoku, no nič im to nebolo platné, lebo oba body zostali pod Tatrami i napriek neuznanému Krotákovmu gólu.

Gól: 19. a 39. Škovira, 21. Pavličko - 39. Šimko, 51. R. Pucher

Vylúčení: 5:6, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: J. Konc - Mášik, Müller, 1650 divákov.

Poprad: Šimonovič - Kledrowetz, Ondrejčík, R. Gavalier, Ščibran, M. Turan, M. Tomas - Plch, Kroták, Pavličko - Škovira, Palovčík, Junas - Jabrocký, B. Gavalier, Kuľha

Košice: Dragan - Topoli, Žitný, Gappa, Žabka, Kožár, Lenďák - Pažák, Rybovič, Mižík - M. Ihnačák, R. Pucher, Vítek - Tatár, Špilár, Šimko.

Bedřich Brunclík (tréner Popradu): "Od prvej minúty sme vedeli, že Košice idú za dobrým výsledkom. Na ich hre bolo vidieť, že im psychicky pomohlo víťazstvo v Spišskej Novej Vsi. Výsledok bol po celý zápas na vážkach. Rozhodla väčšia skúsenosť našich hráčov."

Jan Selvek (tréner Košíc): "Myslím si, že v novom roku to bol pomerne dobrý zápas. Poprad potvrdil, že má skúsené mužstvo. Naša prvá päťka hrala so strachom. Za stavu 3:1 pre Poprad to bolo na zvrat už ťažké a domáci zápas dotiahli do víťazného konca."