HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Stanislav Gron novou posilou Košíc!
zdroj:

Stanislav Gron novou posilou Košíc!

Vedenie HC Košice dnes získalo do služieb oceliarov Stanislava Grona. Slovenský reprezentant prichádza na východ Slovenska po predčasnom odchode z nemeckého Duisburgu.

{+r14355,200x246}Vedenie HC Košice dnes získalo do služieb oceliarov Stanislava Grona. Slovenský reprezentant prichádza na východ Slovenska po predčasnom odchode z nemeckého Duisburgu.

"Môžem potvrdiť, že so Stanom Gronom sme sa dohodli na hosťovaní do konca sezóny s možnosťou opcie. Do tréningového procesu s našim mužstvom sa zapojí v stredu ráno," uviedol prezident HC Košice Ľubomír Veme pre klubovú stránku hckosice.sk.

Stanislav Gron sa narodil 28. októbra 1978 v Bratislave a za národné mužstvo strelil 2 góly v 15-tich zápasoch. V roku 1997 bol v druhom kole draftovaný klubom New Jersey Devils. Za oceánom pôsobil v ligách WHL, IHL i AHL. Za New Jersey dokonca nastúpil v jednom zápase NHL.

Po návrate z Ameriky obliekal Gron dres českých Vítkovíc i pražskej Slávie. Po návrate na Slovensko hral za Žilinu, s ktorou dosiahol minulú sezónu historický úspech v podobe majstrovského titulu. V aktuálnom ročníku odohral za nemecký Duisburg Fuchse 23 stretnutí, v ktorých získal osem bodov za tri góly a päť nahrávok.

Najnovšie z klubu: Edmonton

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk