HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Povedali po zapasoch 35. kola WEST Extraligy

BRATISLAVA 23. januára (SITA) - Súhrn hlasov trénerov po nedeľňajších zápasoch 35. kola hokejovej West extraligy:

VSŽ Košice - VTJ Spišská Nová Ves 4:0 (0:0, 3:0, 1:0)
Ján Selvek (tréner Košíc): "Gólovo sme sa mohli presadiť už na začiatku stretnutia počas presilovej hry. Podarilo sa to až v druhej tretine. Od stavu 2:0 sme zápas ovládli a dotiahli ho do víťazného konca. Rybovič nedohral stretnutie kvôli natiahnutému svalu, brankár Dragan leží doma s chrípkou."
Vladimír Klinga (asistent trénera Sp. N. Vsi): "Bol to celkom dobrý zápas. Domáci od stavu 3:0 hrali lepšie, na rozdiel od nás sa presadili v koncovke. My máme problémy strieľať góly. Keď nedáme ani jeden a ešte na súperovom ľade, ťažko môžeme pomýšľať na body. Košičania nás okrem koncovky predčili aj v osobných súbojoch."

Dukla Trenčín - ŠKP Poprad 9:1 (3:0, 5:1, 1:0)
Július Šupler (tréner Trenčína): "V prvej tretine to síce bolo na vyložené gólové príležitosti vyrovnané, ale strelecky sme sa presadili my a troma gólmi sme od súpera odskočili. Za tohto nepriaznivého stavu sa už hosťom hralo zle a kopili chyby, ktoré sme dokázali využiť. Celému mužstvu sa darilo kombinačne i strelecky, musím však vyzdvihnúť výborné výkony útočníka Györiho a brankára Murína."
Bedřich Brunclík (tréner Popradu): "V úvodnej časti sme rovnako ako domáci aj my mali šance, na rozdiel od nich sme však góly nedávali. Vinou nesústredenosti a príliš veľkého sebavedomia sme naopak dostali tri hlúpe góly. Nemôžem hráčom odoprieť bojovnosť, tá však bola dosť naivná a s veľkými chybami, ktoré súper využíval."

HK 36 Skalica - Slovan Bratislava 6:4 (1:2, 2:0, 3:2)
Dušan Žiška (tréner Skalice): "Moji zverenci podali nadpriemerný výkon, ktorý sme za nesmiernej radosti skalického publika pretavili do zisku dvoch veľmi cenných bodov."
František Hossa (tréner Slovana): "Odohrali sme celkom dobrý zápas. Hlavne v prvej tretine, keď sme mali hru v rukách, sme za stavu 2:0 nepremenili niekoľko šancí. Domáci sa po spornom góle rozohrali. Škoda nášho zbytočného vylúčenia, po ktorom sme inkasovali."

HKm Zvolen - HK 32 VA Liptovský Mikuláš 4:2 (1:0, 1:1, 2:1)
Ján Jaško (tréner Zvolena): "V tejto neľahkej situácii to bolo pre nás veľmi dôležité víťazstvo. Oceňujem vysokú morálku mužstva, keď aj pri neúčasti niektorých hráčov a nešťastnom zranení Šechného sa zomklo a ukázalo vôľu po víťazstve, aj keď herne to ešte nebolo ono."
Ján Hegyi (tréner L. Mikuláša): "V dramatickom stretnutí sme podali bojovný výkon, hoci sme robili aj veľké chyby pod tlakom súpera. Domáci nás zaskočili agresívnou hrou. Pri power-play sme si vypracovali v súperovej tretine dobré postavenie, ale individuálna chyba nás stála bod."

Najnovšie z klubu: Minnesota

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk