HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Aj majitelia spoločnosti EUROVAT sa cítia poškodení
zdroj:

Aj majitelia spoločnosti EUROVAT sa cítia poškodení

Tak ako Rudolf Uličný, aj majitelia spoločnosti EUROVAT, bývalého reklamného partnera nitrianskeho hokeja, sa cítia byť ukrivdení vyjadreniami Jána Plandoru

Aj majitelia EUROVAT-u, bývalého reklamného partnera HK Dynamax Oil Nitra, sa cítia byť ukrivdení vyjadreniami Jána Plandoru. Aj preto poskytli pre Nitrianske noviny vyjadrenie, z ktorého časť vám teraz ponúkame.

"Vyhlásenia odstupujúceho riaditeľa HK Dynamax Oil Nitra nás ako majiteľov spoločnosti EUROVAT prekvapila aj urazila. Doposiaľ sme tri sezóny venovali naše peniaze nitrianskemu hokeju, dôsledne sme plnili to, na čom sme sa zmluvne dohodli. Reakciou je negatívna publicita od pána Plandoru," píše sa vo vyhlásení spoločnosti.

"Do nitrianskeho hokeja sme ako reklamný partner vstúpili v roku 2004. Zmluvu o reklame, z ktorej vznikla pozícia generálneho partnera, sme podpísali na sezónu 2004/05, 2005/06 a 2006/07. Pri podpise zmluvy sme vychádzali zo všeobecného reklamného cenníka klubu. V tomto čase NITRA generálneho partnera nemala a určitým benefitom pri objeme financií, ktoré sme chceli do hokeja investovať, bol aj názov našich produktov v názve klubu. Zmluvy za jednotlivé sezóny hovorili o základnej finančnej časti a prémiách v prípade dosiahnutia určitého umiestnenia. Zmluva pre každú sezónu mala jasne stanovené termíny splatnosti finančných záväzkov. Významným benefitom pre klub bolo aj to, že väčšina finančných prostriedkov v jednej aj druhej sezóne bola vyplatená pred stanovenými termínmi splatnosti a pomáhala prežiť klubu medzisezónne obdobia, kedy sa veľmi ťažko získavali finančné prostriedky. S podmienkami zmluvy a výškou finančných prostriedkov súhlasili vždy dve strany, my ako vedenie našej spoločnosti a riaditeľ klubu za HK Nitra, a.s. Nerozumieme preto vyjadreniam riaditeľa v Nitrianskych novinách zo dňa 12. marca 2007, v ktorých hovorí: „Je verejne známe, že som mal už takmer dve sezóny rozpory s predstaviteľmi nášho generálneho sponzora. Pri rozpočte cca. 50 miliónov korún predstavuje ich vklad 2,5 milióna korún rovných 5%, a to je mizivý podiel.“

"Sme prekvapení, že z jednej strany pán riaditeľ vo svojom článku vyzýva podnikateľov do podpory športu a kultúry a na strane druhej v tom istom článku spochybňuje existujúceho reklamného partnera, ktorý plní dohodnuté podmienky v plnej výške a načas. Tento jeho spôsob komunikácie je zrejme jednou z príčin, prečo sa sponzori do HK nehrnú. Na druhej strane, zrejme aj posúdenie efektívnosti výdajov HK je vec, ktorá by mohla klubu pomôcť."

"Ešte raz prehlasujeme, že naše povinnosti voči HK Nitra, a.s. sme si v plnom rozsahu splnili. Za doterajšiu spoluprácu ďakujeme fanúšikom nitrianskeho hokeja, hokejistom, vedeniu klubu a personálu, ako aj iným reklamným partnerom. Veríme, že si naďalej udržíme priazeň hokejovej Nitry,“ končí sa vyhlásenie konateľov spoločnosti na stránkach Nitrianskych novín.

Gregor Kuczera a Ing. Juraj Wachal, konatelia spoločnosti Eurovat

Celé prehlásenie si môžete prečítať v najnovšom čísle týždenníka Nitrianske noviny.

Najnovšie z klubu: Košice

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk