HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Povedali po zapasoch 36. kola WEST Extraligy

BRATISLAVA 25. januára (SITA) - Súhrn hlasov trénerov po utorkových stretnutiach 36. kola hokejovej West extraligy:

VSŽ Košice - ŠKP Poprad 1:3 (1:1, 0:2, 0:0)
Milan Staš (asistent trénera Košíc): "Po dvoch vyhratých zápasoch bol Poprad tažký súper. Zlyhali sme v obrane i v útočných činnostiach, v tomto nas súper jednoznačne predčil."

Milan Jančuška (asistent trénera Popradu):
"Chlapci spnili taktické pokyny, vyhrali sme zaslúžene. Za jediný nedostatok považujem nepremieňanie množstva šancí. Ak by sme boli v tomto smere úspešnejší, výsledok mohol byť krajší."

Dukla Trenčín - HK 36 Skalica 5:1 (2:0, 2:1, 1:0)
Július Šupler (tréner Trenčína):
"Prial by som si, aby sme vždy podali taký podpriemerný výkon, ako ho zhodnotil môj kolega a vždy potešili divákov. Keď mužstvo odskočí v skóre od súpera, ten dovolí produkovať pekné kombinačné akcie a to sa nám dnes aj podarilo. Vážim si toto víťazstvo, to je v súčasnosti pre nás najdôležitejšie v boji o play off."

Dušan Žiška (tréner Skalice):
"V pozliepanej zostave sme zaostali za očakávaním a inkasovali sme po hrubých individuálnych chybách. Podľa môjho názoru to bol iba priemerný hokej, pretože v natlačenom slede zápasov je cítiť, že hráči toto tempo nezvládajú a navyše nás trápi zdravotný stav kolektívu."

HKm Zvolen - VTJ Spišská Nová Ves 1:4 (0:1, 1:1, 0:2)
Ivan Jaško (tréner Zvolena): "Kríza je hlbšia, ako sa zdá. V prvej tretine sme nastúpili trochu nekoncentrovaní a keď sme potom chceli výsledok otočiť, už to nešlo. Rozhodla vačšia bojovnosť a oduševnenie hostí."

Vladimír Klinga (asistent trénera S.N. Vsi): "Pricestovali sme skromne, ale vraveli sme si, že sa hrá od 0:0. Už v prvej tretine sme dokázali, že sme neprišli predať našu kožu lacno. V druhej tretine sme mali aj šťastie, ale napokon sme vyhrali zaslúžene, pretože chlapci podali zodpovední a vysoko taktickí výkon."

Slovan Bratislava - HK 32 VA Liptovský Mikuláš 2:2 (1:0, 0:1, 1:1)
Ľubomír Pokovič (asistent trénera Slovana):
"Hostia podali výborný výkon v defenzíve, skvele prehusťovali priestor pred vlastnou bránkou. Dlho sme sa snažili o kombinačný hokej, až v poslednej tretine sme začali efektívnejšie. Oba naše góly padli po strelách a následných dorážkach. Nakoniec sme radi, že sme získali aspoň bod, no o spokojnosti hovoriť nemôžem."

Ján Hegyi (tréner Lipt. Mikuláša):
"Od začiatku sme zvolili obranný systém hry a opierali o výborného Križana v bránke. S bodom sme veľmi spokojní, najmä po problémoch, ktoré nás momentálne trápia. Máme veľmi úzky káder, aj dnes sme prišli o ďalšieho obrancu Droppu, hráči sú vyčerpaní a po zápase v Košiciach sme boli dokonca psychicky na dne. Body zo Zvolena a dnešný zisk na Slovane bude však pre nás určite psychickou vzpruhou."

Najnovšie z klubu: Trenčín

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk