HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Povedali po zapasoch 39. kola WEST Extraligy

BRATISLAVA 1. februára (SITA) - Súhrn hlasov trénerov po utorňajších zápasoch 39. kola hokejovej West extraligy:

VSŽ Košice - Slovan Bratislava 2:5
Hlasy:
Ján Selvek (tréner Košíc): "S naším výkonom môžem byť spokojný, hrali sme to, na čo máme. Také chyby, ako dnes, robíme častejšie. Toto mužstvo musí bojovať o každý puk, to je tá mladosť, časom to príde."
František Hossa (tréner Slovana): "Vieme, o čo ide Košičanom, tomu sme prispôsobili celú taktiku. Brankára Biegla som striedal, pretože za jeho chrbát prenikli obe strely, ktoré na neho mierili. Zákonite sme to museli riešiť. V rozhodujúcich momentoch sme dali góly a to bolo podstatné."

ŠKP Poprad - Spišská Nová Ves 7:5
Hlasy:
Bedřich Brunclík (tréner Popradu): "Bolo to veľmi náročné stretnutie. Nechcem ho nejak zvlášť rozoberať. Sme veľmi radi, že sme vyhrali, no bola to vydretá výhra. Na Slovane musíme zlepšiť obrannú hru."
Vladimír Kinga (asistent trénera SP. Novej Vsi): "Myslím si, že to bol vyrovnaný zápas. Nevyhralo lepšie, ale šťastnejšie mužstvo, lebo dalo viac gólov. Keď na súperovom ľade dáme päť gólov, tak by sme minimálne bod mali uhrať."

Trenčín - Zvolen 6:1
Hlasy:
Július Šupler (tréner Trenčína): "Bol to veľmi dobrý extraligový zápas. V prvej tretine sa hralo na oboch stranách takticky a zlom v náš prospech prišiel v druhej časti hry. Základ tohto úspechu položil výborným výkonom brankár Murín, ktorý chytil súperovi 3-4 tutovky. Boli sme nútení vyrovnať sa s náročnými osobnými súbojmi a napokon sme sa technicky presadili. Som rád, že hráči predviedli divákom dobrú hru a že tí prišli opäť v takom hojnom počte."
Ján Jaško (tréner Zvolena): "Gratulujem súperovi nielen k víťazstvu, ale aj k veľmi peknej hre. Z našej strany môžeme byť spokojní iba s výkonom v prvej tretine, kedy sme však nevyužili niekoľko gólových šancí, potom sa domáci chytili herne aj strelecky, podržal ich brankár a v tretej tretine sa hralo už plne v ich réžii. Pred zápasom sme vedeli, že Trenčín je rozbehnutý a produkuje kvalitný hokej i to, že naša forma sa kdesi stratila. Po takomto priebehu sa naša koncepcia úplne zrútila a neostáva nám iné, iba sa sústrediť na ďalšie zápasy a prestávku využiť na konsolidáciu kolektívu."

HK 36 Skalica - HK 32 VA Liptovský Mikuláš 1:0
Hlasy:
Svatopluk Kosík (asistent trénera Skalice): "Víťazstvu sme podriadili všetko, aj preto sme od 45. min hrali len na dve päťky. Naša hra nebola podľa predstáv. Nechýbala snaha, ani nasadenie, ale chýbala myšlienka. S víťazstvom sme však spokojní."
Ján Hegyi (tréner L. Mikuláša): "Začali sme zle takticky. Musel som si zobrať oddychový čas hneď v úvode. Súper nás často prečísloval, a nehrali sme dobre. Postupne sme sa zlepšovali a myslím, že za výkon v poslednej tretine sme si minimálne bod zaslúžili."

Najnovšie z klubu: Trenčín

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk