HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Peter Holečko by z Liptovského Mikuláša odísť nechcel
zdroj:

Peter Holečko by z Liptovského Mikuláša odísť nechcel

Bývalý dlhoročný hráč Košíc je s uplynulou sezónou nadmieru spokojný

Po viacročnom pôsobení v HC Košice a hosťovaní v Martine odohral hokejista Peter Holečko uplynulú sezónu v Liptovskom Mikuláši. Zmluvu s Liptákmi má ešte na jeden rok s ročnou opciou a podľa jeho slov by z Mikuláša odísť ani nechcel.

{+r17856,200x246}"Tak či tak by som tu chcel ostať. Vytvorila sa tu dobrá partia. V kabíne je dosť mladých hráčov. V poslednom ročníku extraligy som hrával pravidelne a na ľade trávil dosť času. Mám za sebou zatiaľ najvydarenejšiu sezónu v kariére," netajil Holečko v rozhovore pre denník Korzár spokojnosť.

Sezóna 2006/2007 mu priniesla osem gólov a jedenásť asistencií v 53 odohraných dueloch. Za celú sezónu vynechal iba jeden zápas, práve proti jeho dlhoročnému zamestnávateľovi z Košíc 

"Odohral som všetky stretnutia. Chýbal v jedinom. To keď tréner Jančuška skúšal hráčov z juniorky. Bolo to na konci súťaže, hrali sme proti Košiciam a ja som dostal voľno," vysvetlil dôvod svojej absencie v jedinom stretnutí 25-ročný východniar. V piatich súbojov, ktoré proti HC Košice v minulej sezóne odohral, sa dvakrát tešil z gólu a ako priznáva, góly proti tomuto súperovi vnímal trochu inak: "Roky som bol v Košiciach. Chcel som sa preto vytiahnuť. Snažil sa dať nejaký gólik. Dvakrát sa mi to podarilo. Gól proti Košiciam potešil trochu viac ako iné."

V Liptovskom Mikuláši ho môže tešiť aj posunutie do vyššej útočnej formácie, než tomu bolo v tíme oceliarov. Zo štvrtej päťky, v ktorej nastupoval v drese HC sa posunul do druhej. "Dokonca chvíľu sme boli aj prvá päťka. No podstatné je, že som chodil na presilovky aj oslabenia. To bola pre mňa zmena. Ak ste vyťažený, hráte pravidelne, je aj väčšia pravdepodobnosť, že vaše výkony budú gradovať," netajil P. Holečko denníku Korzár spokojnosť so lepším herným časom.

Stálu útočnú dvojicu vytvoril s Gabrielom Kovérom, ktorý tiež predtým hrával aj v drese Košíc. "Tvorili sme dvojičku. Dá sa povedať, že nás tréner nezvykol rozdeľovať. Pri nás sa potom vystriedala hádam aj polovica mužstva." Holečko s Kovérom sú nie len zohratou dvojicou v zápasoch, ale aj dobrými priateľmi. "S Gabim vychádzame dobre na ľade aj v súkromí. A teraz v Mikuláši bývame spolu v jednom byte," povedal Holečko.

{+l21031,200x246}Holečka, ako aj ostatných jeho spoluhráčov čaká trojtýždňový oddych po namáhavej letnej príprave. 

"Trénovali sme tvrdo. Ale bolo to našťastie pestré. Toľko ako teraz som dosiaľ nikdy nebicykloval. Raz do týždňa sme šliapali okolo Liptovskej Mary. A raz do týždňa zdolávali vrch. Bol to taký desaťminútový stupák. Otočili sme to tam štyrikrát. Nie je zlé v horách rozdýchať pľúca. V okolí Liptova to nie je problém. Vystúpili sme do nadmorskej výšky tuším 2300 metrov. V západných Tatrách sme si dali aj guláš a pivo. Ale len jedno. Viac tréner Jančuška nedovolil, on je v týchto veciach tvrdý. Mali sme aj medzi sebou tenisový turnaj. Poskladali sme sa, hráči, tréneri, vedenie, aby bolo o čo hrať. Víťaz bral tri tisícky, niečo sa ušlo aj semifinalistom. Ale ja som medzi nimi nebol. Ja mám z letnej prípravy najradšej regeneráciu a keď, tak ešte posilňovňu," priblížil hokejista denníku Korzár priebeh letnej prípravy.

"Ak mi do toho nič nevojde, chystám sa do Chorvátska. Šiel by som autom aj s priateľkou a partiou bývalých spolužiakov zo Spišskej Novej Vsi," prezradil Holečko na záver svoje plány na najbližšie dni.

Najnovšie z klubu: Boston

Pozri viac

Najnovšie z ligy: 1. liga

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk