HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Ladislav Nagy by chcel zotrvať v LA dlhší čas
zdroj:

Ladislav Nagy by chcel zotrvať v LA dlhší čas

hokej.sk vám prináša rozhovor s čerstvou posilou Los Angeles Kings a slovenským hokejovým reprezentantom Ladislavom Nagyom:

hokej.sk vám prináša rozhovor s čerstvou posilou Los Angeles Kings a slovenským hokejovým reprezentantom Ladislavom Nagyom:

{+l21112}O: Laco, nedávno ste podpísali zmluvu s Los Angeles. Ste s ňou spokojný?

Ladislav Nagy: Priznám sa, že som chcel skôr dvoj, či trojročný kontrakt. S Los Angeles Kings som ale spokojný a teším sa na hru s viacerými krajanmi v drese kráľov. Samotná dohoda sa zrodila počas mojej dovolenky pri mori. V utorok mi odfaxovali zmluvu a ja som ju podpísal a poslal späť. Núkali mi aj dvojročný kontrakt za menej peňazí, ale potom mi sľúbili, že ak sa mi bude dariť, tak sa neskôr dohodneme na dlhšom kontrakte.

O: Arizona, Texas a teraz Kalifornia. Vyberáte si samé kluby z teplých krajov...

Nagy: Je to veru tak. Hrávam stále v "teplých" mužstvách. Nie je to ale zámer. Jednoducho to takto vyšlo. Dlhší čas som hrával v Phoenixe a v posledných mesiacoch v Dallase. Teraz som podpísal do LA, kde je tiež veľmi teplo. Tieto horúce mestá mi v podstate vyhovujú. Záujem bol napríklad aj zo San José, ale ponuka Los Angeles bola seriózna a veľmi zavážil i fakt, že sa tam stretnem s Mišom Handzušom a Ľubom Višňovským.

O: Kontaktovali ste sa s krajanmi v Kings pred podpisom zmluvy?{+r25768}

Nagy: S Mišom som telefonoval. Aj on mi vravel, že bude veľmi rád, ak to podpíšem. Tak ako som vravel, chcel som skôr viacročný kontrakt, ale tá predošlá sezóna mi príliš nevyšla a to mi neprospelo. Preto som to podpísal na jeden rok a verím, že tento ročník bude úspešnejší. Ak mi to výjde, tak sa možno o rok dočkám trojročnej zmluvy. Rád by som ostal v Los Angeles dlhšie, keďže Mišo i Ľubo podpísali viacročné kontrakty. V Kings mi jasne povedali, že ak sa mi bude dariť, tak je trojročná zmluva o rok reálna.

O: Čo viete o tíme Kings?

Nagy: My sme proti nim hrávali často. Ide o tím bez hviezd a hlavným problémom je brankár. Králi nemajú brankára a preto prehrávali veľa zápasov. Viem však, že sa v klube snažia o zisk dobrého brankára a ak sa im to podarí, tak budeme mať veľké šance na play-off. V mužstve sú viacerí kvalitní hráči, ako sú Frolov, Kopitar, Cammaleri, Višňa, či Blake.

O: Pomohol LA i zvýšený platový strop? Takto totiž môže klub nakúpiť viac kvalitných hráčov...

Nagy: To navýšenie pomohlo určite všetkým klubom, teda aj LA. Všetci chcú nakupovať kvalitných hokejistov a tak to všeobecne pomohlo.

{+l23152}O: Čo hovoríte na trend podpisovania megazmlúv typu Vanek, či Briere?

Nagy: Philadelphia šokuje s takými zmluvami stále. Briere je vynikajúci hráč, ale nechápem, prečo podpisujú zmluvy na osem rokov. Teraz má 29 rokov a po ôsmich sezónach bude mať 37. Vtedy už predsa nemusí hrať na špičkovej úrovni.

O: A čo taký Thomas Vanek, ktorý sa neradí medzi superhviezdy, ale dostal viac ako 50 miliónov dolárov?

Nagy: Vanek? To som ani nepočul. Bol som totiž práve na dovolenke. Ak ale dostal takú zmluvu, tak to samozrejme nemusí robiť dobrý vzduch. Niektorí hráči majú totiž tie isté, či lepšie výsledky a dostávajú menej peňazí. Teraz budú pýtať všetci veľmi veľa.

O: Odbočme trochu od hokejovej témy. Vraj ste si na Slovensko doviezli ultraľahký bicykel v štýle toho, ktorý používal Lance Armstrong...

Nagy: Áno, doniesol som dva takéto bicykle. Ten druhý je pre brata. Cyklistika ma baví. Predtým som mal horský bicykel, ale teraz som si kúpil cesťák. Je veľmi ľahký a hlavne sa na ňom veľmi ľahko bicykluje. Chcel som ho prevetrať už v pondelok, ale to máme naplánovanú tenisovú akciu. V utorok však iste zamierim na okružnú jazdu po okolí Košíc. Takéto cyklotréningy plánujem aspoň dvakrát do týždňa. {+r22635}

O: Kúpili ste si aj potrebnú cyklovýbavu?

Nagy: Áno, mám kompletnú výstroj, v ktorej samozrejme nechýba ani prilba. Stať sa totiž môže všetko a na prípadný pád by som nechcel doplatiť zranením. Na bicykel sa každopádne teším, pretože musím priznať, že mňa behy nebavia.

O: Dostali ste už z LA tréningový plán, ktorý musíte realizovať?

{+l22329}Nagy: Z Los Angeles som ho ešte nedostal, ale mám tréningový plán z Dallasu. Telefonoval mi však kondičný tréner Kings, ktorý sa informoval o mojom tréningovom procese. Bol veľmi rád, že to beriem poctivo. Okrem bicyklu sa venujem i behom, pričom ale volím krátke šprinty a nie dlhé behy.

O: Tešíte sa na samotné mesto Los Angeles? Poznáte ho?

Nagy: Poznám ho z našich ciest počas sezóny. Je to veľkomesto, pričom hlavným problémom je obrovská premávka. Bol som si pozrieť Hollywood, Beverly Hills i pláže pri oceáne. Je to pekné mesto.

O: V Los Angeles vytvoríte slovenskú skupinku. Okrem vás tam budú i Višňovský, Handzuš a Dravecký. Neuvažujete o kúpe nejakej spoločnej vilky pri mori?

Nagy: Ľubo Višňovský tam má dom. Mišo Handzuš si s priateľkou kúpi zrejme tiež vlastný dom a ja si zrejme prenajmem nejaký apartmán. Na rozdiel od nich mám totiž len ročnú zmluvu.

Najnovšie z klubu: Los Angeles

Pozri viac

Najnovšie z ligy: NHL

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk