HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Luboš Rob dal prednosť Komete Brno pred Nitrou
zdroj:

Luboš Rob dal prednosť Komete Brno pred Nitrou

Luboš Rob pre hokej.cz: "Ozvala sa mi Nitra, kam odišiel aj tréner Vlach. Keby to bolo v lete, asi by som tam išiel. Teraz sa mi tam ale veľmi nechcelo."

S blížiacim sa koncom svojej bohatej kariéry Luboš Rob zažil to, v čo už prestával veriť. V tíme Sparty Praha sa tešil z majstrovského titulu a ihneď ako oslavy utíchli, vrátil sa bývalý český reprezentant do Vsetína, kde mal platnú zmluvu.

Scenár tohto klubu ale už asi každý pozná. V Česku zasiahla byrokracia a Vsetín sa pod tlakom Asociácie profesionálnych klubov dostal do veľkých problémov. Hokejisti nevedeli čo bude. "Stále sme verili, že to nejakým spôsobom dopadne. Rozhodlo sa vlastne až týždeň pred extraligou. Klub sa rozpadol a my sme si museli hľadať nové pôsobiská," hovorí pre hokej.cz Rob.

Vo Vsetíne zostalo niekoľko statočných, ktorí na situáciu doplatili najviac. "Behom prázdnin som dostal dosť ponúk, ale nechcel som odchádzať. Potom už bolo neskoro. Možnosti sa zúžili, sezóna je v plnom prúde."

Minulý týždeň sa ale ľady pohli. "Ozvala sa mi Nitra, kam odišiel aj tréner Vlach. Keby to bolo v lete, asi by som tam išiel. Teraz sa mi tam ale veľmi nechcelo. Je jasné, že kvôli Rosťovi (Vlachovi pozn. red.) by som to spravil, ale skôr som si prial zostať doma. To isté platí o kontaktoch s nemeckým Landshutom. Na cudzinu je ešte čas, rád by som niečo odohral doma," dodal.

Napokon dal prednosť Komete Brno. "Návrh zo strany klubu bol korektný. V Brne poznám dosť hráčov. S niektorými som počas kariéry nastupoval, ďalších som stretával ako súpera," zakončil skúsený hokejista Luboš Rob.

Najnovšie z klubu: Košice

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk