HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Tomáš Valečko na odchode z Popradu, momentálne je v Prešove
zdroj:

Tomáš Valečko na odchode z Popradu, momentálne je v Prešove

Hokejový obranca Tomáš Valečko predčasne opúšťa Popradský hokejový klub, lebo nezapadol do trénerovej koncepcie

Obranca HK AQUACITY ŠKP Poprad Tomáš Valečko opúšťa Popradský klub. 22-ročného obrancu poslalo vedenie pred ukončením kontraktu preč z mužstva a momentálne pôsobí v Prešove.

"Tréner mi povedal, že som nezapadol do koncepcie hry," vysvetľoval T. Valečko v rozhovore pre denník Korzár.

O Valečka prejavil záujem Liptovský Mikuláš, kde už tento hokejista v minulosti hosťoval, rokovania o jeho prestupe však stroskotali. "V Poprade pýtajú za mňa pol milióna a to je veľmi veľa. Takže neviem, či nejaký extraligový klub toľko za mňa zaplatí," uviedol v rozhovore pre denník Korzár mladý hokejista a dodal: "Ani v cudzine nie je reálne, aby za mňa vycálovali peniaze. Hráči chodia hore-dolu zadarmo a tak je zrejme nepriechodné, že ktosi tak hlboko siahne do peňaženky."

Kvôli vysokým finančným nárokom Popradčanov sa nezrealizoval ani jeho prestup do Žiliny, či do nemeckej ligy a tak zrejme napokon Valečko zakotví v HK Lietajúce kone Prešov.  "Isté je, že funkcionári Popradu majú eminentný záujem, aby som hral tu, a nie inde. No mňa láka najvyššia súťaž, prípadne zahraničie. Zmluvu mám však tak postavenú, že sa budem musieť prispôsobiť želaniu činovníkov a ďalší osud nie je v mojich rukách," uzavrel rozhovor Valečko.

Najnovšie z klubu: Poprad

Pozri viac

Najnovšie z ligy: 1. liga

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk